werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się
  • Hotele i spa

Ptasi rezerwat designu w Białymstoku

autor: Weranda Weekend

Podlasie jest bajkowym regionem puszcz i parków narodowych, których głównymi mieszkańcami są ptaki. Dlatego to one stały się symbolem hotelu Ibis Styles, odmienionego wg projektu pracowni architektonicznej Tremend.

Ptasi motyw opanował niemal wszystkie wnętrza hotelu. Niketóre ptaki siedzą równona gałęziach, witając tuż przy wejściu, inne zasiadły na obrazach i zdjęciach lub przycupnęły na półkach biblioteczki, zapraszając do ciekawej lektury. Na korytarzach witają gości w różnych językach, aby każdy czuł się tu jak w domu.

Prowadzą też na wyższe piętra i wskazują numery pokoi. Rozgościły się nawet wraz z budkami na ścianach w hotelowej restauracji. Jej wdzięczna nazwa – QuQułka wpisuje się w hotelową konwencję.

Aranżacja wnętrz, którą stworzyła pracownia architektoniczna Tremend, miała oddawać klimat regionu z zachowaniem jego tradycji, zinterpretowanej w nowoczesny sposób. Pojawia się więc drewno, gładkie płaszczyzny, naturalne, inspirowane przyrodą formy. Do natury nawiązują też meble np. fotel w kształcie liścia czy lampy nad barem przypominające konary drzew. Całość dopełniają kolory natury – brązy i beże, szarości, czerń oraz biel. Nie mogło również zabraknąć zieleni w różnych odcieniach liści, trawy czy mchu.

Ornitologiczne motywy w Ibis Styles Białystok nawiązują także do nazwy tej hotelowej sieci. Ibisy to egzotyczne ptaki, które były czczone już w starożytnym Egipcie i uznawane za symbol mądrości.

Kontakt

Hotel Ibis Styles
Białystok
al. Józefa Piłsudskiego 25 www.ibis.com/Białystok‎

Zostań z nami

Bądź na bieżąco