werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

Norwegia: Urlop na prywatnej wyspie

autor: Amelia Safader

Marzenia o własnej wyspie są bardziej realne niż może się wydawać. Nie jest ona jednak pełna słońca, ciepłego morza czy palm. Na tą warto zabrać wełniany sweter, płaszcz przeciwdeszczowy i szorty, ale tylko po to aby skorzystać z sauny.


Norweska wyspa Fordypningsrommet choć jest malutka kryje wiele niespodzianek. To właśnie tu powstało bardzo nietypowe miejsce – ośrodek dla podróżnika lub podróżników.

prywatna wyspa norwegia zima

The Arctic Hideaway składa się z dziesięciu małych domków porozstawianych na całej wyspie. Każdy z nich spełnia inną funkcję: jeden jest sypialnią, kolejny kuchnią inny łazienką. Znajdziecie tu też domek przeznaczony do odpoczynku i relaksu, a w nim pianino czy sprzęt grający. W kolejnym jest sauna, w której wygrzejecie się i nabierzecie sił na kolejene dni pobytu. W ośrodku jest też wydzielone miejsce do gotowania w otoczeniu przyrody.

Wszystkie domki są do dyspozycji śmiałków pragnących spędzić czas z dala od reszty świata. Mogą pomieścić do 15 osób, ale optymalna liczba to 8, 10. Dwa razy dziennie pływa tu prom z portu Bodø, ale nie w wypadku złej pogody. Wtedy rejsy zostają odwołane. Musicie więc brać pod uwagę, że wasz pobyt może się przedłuzyć.

prywatna wyspa norwegia noc
prywatna wyspa norwegia zorza polarna
fot. materiały prasowe

Na miejcu pracownicy uzupełniać będą zapasy jedzenia i podzielą się wiedzą na temat lokalnych zwyczajów. Będziecie mogli obserwowac też zorzę polarną co jest na pewno wielką atrakcją tego miejsca. Koszt tygodniowego pobytu to około 13,2 tys. zł. (1885 złotych dziennie). Jeśli zabierzecie maksymalną liczbę znajomych (15 osób) za dzień zapłacicie 125 złotych.

W zamian będziecie mogli cieszyć się urokami pobytu na prywatnej wyspie.

Kontakt

The Arctic Hideaway
thearctichideaway.com

Zostań z nami

Bądź na bieżąco