reklama
  • Dzieje się

Pod Warszawą powstanie najgłębszy na świecie basen do nurkowania

autor: Amelia Safader

Basen buduje się w Mszczonowie pod Warszawą i już jesienią będziecie mogli sprawdzić jak wygląda nurkowanie na głębokości 45-metrów pod wodą, co daje wysokość piętnastopiętrowego budynku.

Basen Deepspot budowany w Mszczonowie koło Warszawy wyprzedza o 5 metrów włoskiego konkurenta rankingu i zyskuje miano najgłębszego basenu do nurkowania na świecie. Dużą przejrzystość wody zapewnią mu profesjonalne filtry, nurkujący będzie mieć wrażenie zawieszenia w przestrzeni jakby nie było wody. Jej temperatura będzie wyższa niż w innych obiektach, aby móc korzystać z basenu bez pianek termoizolacyjnych. 

Nurkowie bedą tu doskonalić umiejętności schodzenia w głąb wody z butlą oraz realizować ćwiczenia zgodne z programem treningowym. Warunki dają też możliwość przeprowadzenia kompleksowego szkolenia nurkowego zakończonego certyfikatem.

basen dla nurków flyspot wizualizacja
najgłębszy basen na świecie mszczonów
najgłębszy basen na świecie koło warszawy
fot. materiały prasowe

Ci którzy nie mają doświadczenia w nurkowaniu będą mogli rozpocząć swoją przygodę pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz skorzystać z innej atrakcji – wyjątkowego tunelu dla zwiedzających, który pozwoli na oglądanie basenu od środka. Do jego wypełnienia zostanie użyte 8000 metrów sześciennych wody czyli 27 razy tyle co w zwykłych basenach.

Ciekawostką jest, że Deepspot będzie czwartym na świecie basenem nurkowym oferującym podobne atrakcje, ale jedynym tak zaawansowany technologicznie. Z jego budową nie poradzili sobie nawet inwestorzy w Emiratach Arabskich - po zawaleniu wykopu inwestycje przerwano.


Na miejscu powstaną też sale konferencyjne i pokoje hotelowe z widokiem na wnętrze basenu. Miejsce ma być otwarte przez cały rok i 24 h na dobę. 

Kontakt

Deepspot
flyspot.com/pl/deepspot/
facebook.com/deepspotpoland
reklama

Lokalizacja

reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco