werandcountry.pl weranda.pl
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
  • Dzieje się

Bezpłatny weekend w stolicy. Najciekawsze wydarzenia 5–6 kwietnia

autor: Agnieszka Kaszuba

Jeśli nie masz planów na pierwszy kwietniowy weekend, a jednocześnie nie chcesz wydawać fortuny na rozrywkę, mamy coś dla ciebie. Warszawa po raz kolejny udowadnia, że dobra zabawa i kultura nie muszą kosztować ani grosza. Spacery, kino, kulinarne uczty, targi vintage, aktywność fizyczna i wydarzenia rodzinne i to wszystko za darmo. Oto nasze zestawienie najlepszych atrakcji na 5 i 6 kwietnia 2025.

XIV Gocławski Festiwal Streetfoodu

To już czternasta edycja smakowitej imprezy, która na stałe wpisała się w wiosenny kalendarz Pragi-Południe. Przez cały weekend na terenie parku nad Balatonem zaparkują najlepsze food trucki z całej Polski: meksykańskie burrito, belgijskie frytki, azjatyckie pierożki czy wegańskie burgery to tylko początek. W tle będzie muzyka na żywo, leżaki, pufy i relaksująca atmosfera. Idealne miejsce na lunch z rodziną albo spontaniczny wieczór ze znajomymi pod chmurką.

Miejsce: Park nad Balatonem, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Czas: 4–6 kwietnia (piątek–niedziela), godz. 12:00–20:00

I Przegląd Kina Zaangażowanego

Dla tych, którzy cenią kino z przesłaniem, Żoliborz przygotował wyjątkowy cykl pokazów. „I Przegląd Kina Zaangażowanego” to nie tylko seanse, ale też spotkania z twórcami, aktywistami i muzykami. W programie m.in. filmy dokumentalne i fabularne o klimacie, prawach człowieka czy problemach społecznych. Wieczorami z kolei koncerty artystów, którym bliskie są podobne wartości.

Miejsce: Dom Kultury Świt – Filia Żoliborz, ul. Żeromskiego 29
Czas: 5–6 kwietnia, od godz. 16:00

Warsztaty w muzeum POLIN
Łazienki Królewskie
Rodzinnie w weekend można wybrać się na warsztaty z Królem Maciusiem lub na spacer z przewodnikiem do Łazienek Królewskich. Fot. Muzeum POLIN/Shutterstock

Weekendy „U króla Maciusia” w Muzeum POLIN

Kreatywna przestrzeń dla dzieci i dorosłych w Muzeum Historii Żydów Polskich. Warsztaty, gry edukacyjne, zagadki, zajęcia plastyczne – wszystko oparte na książce Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem, ale też do wprowadzenia najmłodszych w świat wartości, empatii i społecznego zaangażowania.

Miejsce: Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6
Czas: 5–6 kwietnia (sobota i niedziela), godz. 11:00–17:00

Filmowy poranek: „Zak i Wowo: Tropiciele magii”

Niedzielny seans familijny w kameralnym kinie na Ursynowie to idealny początek dnia. „Zak i Wowo: Tropiciele magii” to ciepła opowieść o przyjaźni, odwadze i odrobinie magii – idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Po filmie możliwe animacje i zabawy dla najmłodszych.

Miejsce: Kino Domu Sztuki, ul. Wiolinowa 14
Czas: 6 kwietnia (niedziela), godz. 10:00

Warsztaty hydrokultury dla dzieci

Jak rosną rośliny bez ziemi? Podczas warsztatów w Centrum Lokalna dzieci odkrywają tajniki hydrokultury i stworzą własne „roślinne laboratorium”, ucząc się o ekologii, obiegu wody i znaczeniu zieleni. W sam raz na ekologiczne przebudzenie po zimie.

Miejsce: Centrum Lokalna Żoliborz, ul. Rydygiera 6B
Czas: 5 kwietnia (sobota), godz. 11:00

Targi Jestem Vintage #24
Pchli targ
Pchli targ i Targi Jestem Vintage #24 to wymarzone miejsca, aby upolować perełki z drugiej ręki. Fot. Targi Jestem Vintage #24? Shutterstock

Targi Jestem Vintage #24

Ubrania z duszą, retro dodatki, winyle, ceramika i designerskie przedmioty z drugiego obiegu. Targi vintage w Elektrowni Powiśle to nie tylko zakupy, ale też styl życia – moda slow, zero waste i oryginalność w jednym. Można przymierzać, negocjować, rozmawiać z wystawcami i odkrywać perełki, których nie znajdzie się w żadnej galerii handlowej.

Miejsce: Elektrownia Powiśle, ul. Dobra 42
Czas: 5–6 kwietnia (sobota i niedziela), godz. 11:00–19:00

Pchli Targ w Spółdzielnia Bistro

W Ursusie rządzi lokalność i wspólnotowość – najlepszy dowód to sąsiedzki pchli targ w Spółdzielni Bistro. Ubrania, książki, zabawki, rękodzieło, a do tego kawa i domowe ciasta w bistro. Można przyjść jako kupujący albo… wystawca. Zero formalności, tylko dobre intencje i chęć do dzielenia się rzeczami, które komuś mogą się jeszcze przydać.

Miejsce: Spółdzielnia Bistro, ul. Henryka Brodatego 5
Czas: 5–6 kwietnia, godz. 10:00–16:00

Spacer z przewodnikiem: Łazienki Królewskie

Historia ostatniego króla Polski, piękno klasycystycznych ogrodów i sekrety Pałacu na Wyspie. Jeśli lubisz poznawać Warszawę w ruchu – ten spacer jest dla Ciebie. Przewodnik z pasją opowie o Stanisławie Auguście, jego ideach i życiu dworskim. Po spacerze można zostać w parku na piknik lub dalsze eksploracje.

Miejsce zbiórki: Brama główna Łazienek Królewskich, ul. Agrykola 1
Czas: 5 kwietnia (sobota), godz. 14:00

 

Zostań z nami

Bądź na bieżąco