werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • W podróży
  • Polska

Weekend w Polsce – nowe wydanie specjalne dostępne w kioskach!

autor: Angelika Zdankiewicz-Staniszkis

To już prawie wiosenna tradycja, że wraz z pierwszymi promieniami słońca wydajemy
przewodnik po najpiękniejszych miejscach naszego kraju, polecając najładniejsze hotele, apartamenty i pensjonaty.

Jak tylko robi się ciepło zaczynamy planować. Ale bynajmniej nie porządki, a… podróże po Polsce.
Przed nami jeszcze 5 długich weekendów, które idealnie nadają się do tego, by poznać każdy, nawet najbardziej odległy zakątek naszego kraju. A że każdy z nas ma inne potrzeby podzieliliśmy nasz przewodnik na 4 makroregiony, w których polecamy atrakcje:

  • dla spragnionych relaksu, np. spa jak u babci w wiejskiej saunie opalanej drewnem, wizytę na polu lawendy lub spacer po dzikim Polesiu…

  • dla aktywnych opisujemy m.in. wycieczki na rowerze po Krainie Stu jezior (i nie, nie są to Mazury), proponujemy najdłuższy szlak przez Jurę Krakowsko-Częstowowską lub loty widokowe nad największymi polskimi szczytami…

  • dla smakoszy, którzy wszędzie szukają okazji do uczty podniebienia recenzujemy najlepsze restauracje w każdej części Polski.

Jak długa i szeroki nasz kraj, pełno w nim cudów natury, miejsc z intrygującą historią, sekretnych kryjówek na odpoczynek. W każdym z tych zakątków znajdziecie dziś ciekawe miejsca, w których można się zatrzymać. Są odrestaurowane z duszą pałace, w których tajemnice i ciekawe historie wyglądają z każdego kąta oraz małe pensjonaty i siedliska, założone przez uciekinierów z miasta, którzy gościnność traktują jak swoje powołanie. Są w końcu hotele, te butikowe, jak i butikowe duże kompleksy, w których zaopiekują się nami od początku do końca.

Nad morzem jest Hotel Bryza Resort & Spa, w którym można skorzystać z wielu zabiegów spa, w tym
z masażu na plaży i zjeść dania kuchni polskiej i europejskiej ciesząc się widokiem na wody Bałtyku.

Hotel Bryza Resort & Spa; fot. Materiały prasowe

Na Mazurach znajdziecie wyspę luksusu i wspaniałych smaków – Masuria Arte to jedynie 6 apartamentów nad prywatnym jeziorem z pomostem i plażą. W mazowieckim lesie zaszyjecie się w Narvil Conference & Spa – zatopiony w zielenie nowoczesny hotel ma jedną z najlepszych restauracji w kraju.

Od góry: Masuria Art (fot. Rafał Lipski), Narvil Conferencje & Spa (fot. materiały prasowe)
Od góry: Masuria Art (fot. Rafał Lipski), Narvil Conferencje & Spa (fot. materiały prasowe)
Od góry: Masuria Art (fot. Rafał Lipski), Narvil Conferencje & Spa (fot. materiały prasowe)

W górach w Krynicy-Zdroju wypoczniecie w hotelu, który niczym małe miasteczko zadba o każdą chwilę waszej wygody – Czarny Potok Resort Spa & Conference dla zmęczonych ma spa i leżanki z widokiem na góry, dla smakoszy – aż trzy restauracje, dla aktywnych proponuje okoliczne beskidzkie szlaki.

Z kolei w Zakopanem docenicie podhalański styl we wnętrzach Aries Hotel & Spa i Mercure Kasprowy – bogato zdobione, pełne naturalnych materiałów cieszą oko, podobnie jak wspaniałe widoki na góry. 

Mercure Kasprowy, fot. Materiał prasowy
Aries Hotel & Spa; fot. Materiały prasowe
Hotel Spa Dr Iera Eris Polanica Zdrój; fot. Materiały prasowe

A jeśli nie wiecie czy jechać w góry czy na Mazury, sprawdźcie Hotele SPA Dr Irena Eris – zabiegi, które tam na was czekają to już marka sama w sobie. Dodajcie do tego dobre jedzenie i ciekawą okolicę i macie plan na naprawdę udany weekend.

A to dopiero początek… Miejsc, w których możecie się zatrzymać podczas swoich podróży jest znacznie więcej. Szczegółowo opisujemy je razem z atrakcjami najbliższej okolicy. Mamy nadzieję, że razem z nami odkryjecie takie miejsca, do których z chęcią będziecie wracać – po odpoczynek, aktywności lub nowe smaki.

Ps. Nasze wydanie specjalne ma 108 stron i jest dostępne w sklepach przez najbliższe trzy miesiące.

Na zdjęciu otwarciowym: Pałac Kamieniec; fot. Rafał Lipski

reklama
reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco