werandcountry.pl weranda.pl
  • W podróży
  • Z gwiazdą

Podróże z gwiazdą: Beata Sadowska

autor: Angelika Zdankiewicz-Staniszkis

Beata Sadowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka książek, zapalona podróżniczka, miłośniczka sportu poleca 5 ulubionych miejsc w Polsce i zagranicą.


1/5 HOTEL W POLSCE: Afrodyta Spa & Wellnes Resort, Ośno Lubuskie

Jestem tam dwa razy do roku. I tak od dziewięciu lat. Genialna eko-kuchnia, rewelacyjna domowa atmosfera i rozpieszczające, orientalne zabiegi. A wszystko nad jeziorem Reczynek, otoczonym przez piękny stary las – wymarzone miejsce na biegowe treningi. Jeździmy tam rodzinnie, nawet nasz pies Momo jest już rezydentem.

Od lewej: Afrodyta Spa & Wellnes Resort i Sunset Gecko
Od lewej: Afrodyta Spa & Wellnes Resort i Sunset Gecko
Od lewej: Afrodyta Spa & Wellnes Resort i Sunset Gecko

2/5 HOTEL ZAGRANICĄ: Sunset Gecko na indonezyjskiej wyspie Gili Meno

To ekologiczna osada z koszami do segregowania śmieci, eko mydłem i szamponem w pakiecie („poprysznicową” wodą podlewa się ogródek). Ich marzeniem było wykorzystywanie energii ze zgniecionych plastykowych butelek – mam nadzieję, że już wymyślili, jak to zrobić. W menu informacja: jeśli jesteś eko, poproś kelnera, żeby do napojów nie podawał ci słomki. Na talerzu lądowało to, co akurat tego dnia złowili w morzu. Tęsknię!

3/5 RESTAURACJA: Guga Sweet & Spicy, Gdańsk 

Pojawiła się na trójmiejskiej mapie, nad Motławą, z widokiem na przepływające statki. Wegetariańskie, wegańskie, zdrowe jedzenie bez białej mąki i cukru. Słodycze, które można jeść bez wyrzutów sumienia
i wege frykasy, które dodadzą nam energii. Trzymam za nich kciuki, bo jest pysznie, przetestowałam też
ich zdrowy catering. Zapraszamy do Warszawy!

Od lewej: kosmetyki Hagi i wegański przysmak
Od lewej: kosmetyki Hagi i wegański przysmak
Od lewej: kosmetyki Hagi i wegański przysmak

4/5 SKLEP: Hagi 

Jestem zapachowcem, a najpiękniej pachnie natura: las, polne kwiaty, zioła. Wspieram biznesy, które wytwarzają coś tradycyjnymi metodami, a te kosmetyki wpisują się w ruch slow. Ich dostępność zależy od dostępności roślin. Sezonowość dotyczy nie tylko jedzenia!www.sklep.hagi.com.pl

5/5 MIEJSCE, DO KTÓREGO WRACAM: Alpy Francuskie 

Bo tam inaczej pachnie tam powietrze. Bo nawet spacer z psem jest górską przygodą. Bo dla mieszkańców sport to codzienność. Bo widok za oknem jest najwspanialszym telewizorem świata. Bo rzeka i patyk są najlepszymi zabawkami dla naszych dzieci. Bo w zieloności najlepiej odpoczywam. Bo jest tam pięknie o każdej porze roku.

Zdjęcia: Robby cyron, materiały prasowe, shutterstock

Polecamy ostatnią książkę Beaty Sadowskiej „I jak tu nie podróżować z dzieckiem”, którą zapisała ze swoim partnerem, Pawłem Kunachowiczem – ultramaratończykiem, instruktorem narciarstwa alpejskiego, przewodnikiem wysokogórskim.

Zostań z nami

Bądź na bieżąco