Sezon wakacyjny w pełni, jednak z pewnością są jeszcze osoby, które w tym roku nie zaplanowały żadnego wyjazdu. Nie trzeba się jednak przejmować wysokimi cenami czy odległymi terminami. Z pomocą przychodzą nam oferty last minute, które sprawiają, że wakacje mogą rozpocząć się dla nas dosłownie w kilka dni. Grecja słynie z pięknych plaż oraz aromatycznego jedzenia, jednak dlaczego jeszcze warto tam polecieć? Podpowiadamy.

Spokój i rodzinna atmosfera w Grecji

Grecja jest krajem z niezwykle wysoko rozwiniętą turystyką. Wycieczki organizowane są aż do 27 jej rejonów. Ta różnorodność jest głównym powodem, dla którego turyści rokrocznie decydują się na powrót właśnie do tego kraju, by odkrywać nowe miejsca. Wakacje możemy spędzić w Grecji kontynentalnej lub na jednej z 20 wysp, rozsianych nad morzem. Oznacza to, że do wyboru jest prawie 2000 hoteli, od tych niskobudżetowych po rozbudowane resorty z aquaparkami i wieloma atrakcjami.

Grecja jest wyjątkowym miejscem na wakacje w stylu siga-siga, czyli w wolnym tłumaczeniu powoli-powoli. W tym kraju nie wiedzą co to “pośpiech’. Odnajdziecie tu kameralne hotele prowadzone przez rodziny z pokolenia na pokolenie. Nie bez powodu mówi się, że Grecy to jeden z najbardziej otwartych narodów świata.

Najpiękniejsze plaże w Europie

Większość osób, które chce skorzystać z wakacyjnych eskapad, uwielbia spędzać całe dnie na plażach. W Grecji jest ich pod dostatkiem, a w dodatku mówi się, że są jednymi z najpiękniejszych w Europie. Znajdują tam się plaże piaszczyste, kamieniste, żwirow. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych jest plaża Elafonisi na Krecie. Cechuje się różowawą odmianą koloru samego piasku. Pozostałe to np. Gold Beach na Thassos, Kalo Livadi na Mykonos czy Paleokastritsa Beach na Korfu. To świetna opcja na wypoczynek last minute

 

Wyśmienita kuchnia grecka

Wśród wielu powodów, dla którego warto udać się do Grecji na wakacje, nie może zabraknąć wzmianki o greckiej kuchni. Cechują ją świeże owoce morza, ser feta, oliwki i wyśmienite wino. Koniecznie warto spróbować prawdziwej sałatki greckiej, która przyrządzana jest zawsze z lokalnych produktów. 

Na stronie https://www.traveligo.pl/ można dodatkowo zapoznać się ze szczegółową ofertą wielu destynacji, a na https://www.traveligo.pl/last-minute/grecja dowiemy się, za ile i w jakich terminach możemy wybrać się na prawdziwe greckie wakacje.

Materiał partnera