werandcountry.pl weranda.pl
  • W podróży
  • Europa
  • Na zakupach

Barcelona na zakupach: polecamy najlepsze sklepy vintage

autor: Matylda Rosłaniec

Schodząc w dół zatłoczoną Ramblą wystarczy zboczyć w prawo, przecisnąć się przez tłum turystów, żeby stanąć u wrót vintage’owego raju. Obięcuję, nie wyjdziecie stąd z pustymi torbami.

Na Carrer dels Talleres pójdźcie do nieco grunge’owego Flamingo Vintage Kilo. Na dwóch poziomach znajdziecie oryginalne skórzane kowbojki, niesamowite wyszywane cekinami sukienki z lat 70., haftowane dżinsowe kurtki, a nawet suknie ślubne! Po charakterne old school’owe sukienki i kultowe trampki we wszystkich odcieniach tęczy musicie przejść zaledwie kilka metrów dalej do Vintage Vintage pod nr 23.

Tuż obok na Carrer de les Ramelleres znajdziecie stylowy butik PNB Store z cukierkowymi spódnicami, bluzkami i piłkarskimi koszulkami, pełen witryn załadowanych gadżetami – na pewno nie wyjdziecie stamtąd bez przynajmniej jednej pary okularów. A jeśli lubicie szaleć w jednym sklepie przez kilka godzin udajcie się na Carrer de Valldonzella. Pod szyldem Holala! Plaza kryje się niemalże dom handlowy pełen perełek z różnych dekad, ot takich za kilka euro, po istne skarby od największych projektantów.

W OhLaLa Plaza można znaleźć perełki vintage ze wszystkich dekad
W OhLaLa Plaza można znaleźć perełki vintage ze wszystkich dekad
W OhLaLa Plaza można znaleźć perełki vintage ze wszystkich dekad

Prawdziwa oaza miłośników vintage znajduje się jednak kilka ulic w dół, tuż obok placu Rambla del Raval. Odchodzącym od Carrer de l’Hospital, Carrer de la Reira Baixa ledwo przejedzie jeden samochód, za to bez problemu zmieściły się tam najlepsze ubrania z całego miasta.

Koniecznie idźcie tam w sobotę, kiedy wszyscy sklepikarze wystawiają swoje wieszaki na chodnik, mieszkańcy znoszą stoliki i od około godz. 13 zaczyna się wielkie Vintage Party

Wnętrza sklepu Lailo / fot. Matylda Rosłaniec
Wnętrza sklepu Lailo / fot. Matylda Rosłaniec
Wnętrza sklepu Lailo / fot. Matylda Rosłaniec

La Vella Maia to skarbnica torebek i drobnych gadżetów, KiloStor – jak mówi sama nazwa – jest najlepszym miejscem żeby znaleźć coś na wagę i to za grosze, a jest w czym szukać. Męska część sklepu
jest naprawdę spora, dziewczyny napewno znajdą dla siebie szorty Levis’a.

Z kolei urocze Lailo słynie z oryginalnych kostiumów kąpielowych z lat 50. i 60., ale na ponad 200 metrach znajdziecie prawie wszystko, czego dusza zapragnie. Lullaby zachwyci miłośniczki konkretnego stylu, bo ubrania i dodatki pogrupowane są tu według modowych okresów. Możecie od stóp do głów ubrać się tu w ciuchy z lat 50., 60., 70. i 80.. Jedno jest pewne, o czymkolwiek zamarzycie, na pewno znajdziecie to w tej jednej dzielnicy.

Miłego buszowania!

Zostań z nami

Bądź na bieżąco