werandcountry.pl weranda.pl
  • W hotelu
  • W hotelu
  • Hotele i spa

Raffles Europejski Warsaw: nowe oblicze Hotelu Europejskiego

autor: Weranda Weekend

Hotel Europejski, zaprojektowany w stylu neorenesansowym przez Henryka Marconiego, został po raz pierwszy otwarty w 1857 roku. Przez lata był symbolem Warszawy i jednym z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Europie. Dzisiaj, po gruntownej renowacji, spektakularne wnętrza ponowinie zachwycają gości swoją elegancją.

Raffles Europejski Warsaw, dawniej Hotel Europejski, powrócił do czasów świetności, otwierając drzwi pod marką Raffles Hotels&Resorts. W jego ofercie znajdziemy 106 pokoi i apartamentów, w których wyeksponowano oryginalne elementy wystroju oraz kolekcję sztuki współczesnej. Hotel znajdue się przy słynnym Trakcie Królewskim, ulubionej trasie spacerowej Warszawiaków. Z okien pokoi widać Starówkę, Pałac Prezydencki oraz Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ogrodem Saskim w tle.

Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw lobby

We wnętrzach rozmieszczono blisko 500 prac polskich artystów XX i XXI wieku. Kolekcja Hotelu Europejskiego, która została zgromadzona pod kuratelą Andy Rottenberg i Barbary Piwowarskiej, jest jedną z największych prywatnych kolekcji dostępnych publicznie. Obejmuje dzieła ponad 120 twórców, m.in. Tadeusza Kantora, Jarosława Flicińskiego, Tadeusza Rolke, Goshki Macugi oraz jednego z najbardziej
pożądanych na świecie artystów – Wilhelma Sasnala.

W Raffles Europejskim wszechobecne jest najlepsze polskie rzemiosło, widoczne w meblach wykonanych na zamówienie, wyrafinowanych dębowych wezgłowiach łóżek, stylowych parkietach, czy wreszcie panoramie Warszawy wkomponowanej w marmurowe ściany łazienek.

Perłą w koronie jest Apartament Prezydencki o powierzchni prawie 300 m². Jego częścią jest historyczna Sala Pompejańska, uwieczniona w powieści Lalka Bolesława Prusa. Zobaczycie tutaj oryginalne XIX-wieczne pianino, przypominające o dawnych recitalach fortepianowych oraz spotkaniach warszawskiej inteligencji.

Raffles Europejski Warsaw apartament
Raffles Europejski Warszawa pokój
Raffles Europejski Warsaw łazienka

Hotel Raffles Europejski Warsaw to także doskonała kuchnia. Restauracja Europejski Grill, która została zaprojektowana w odważnych odcieniach błękitu oraz bieli przez hiszpańskie studio Lázaro Rosa Violán, serwuje nowoczesną polską kuchnię z twistem. W Long Barze, inspirowanym legendarnym barem w Raffles Singapore (gdzie ponad 100 lat temu narodził się słynny koktajl Singapore Sling) zamówicie autorskie koktajle, m.in. Warsaw Sling stworzony specjalnie dla stołecznego hotelu oraz spróbujecie dań kuchni azjatyckiej.

Słynnych słodkich wypieków skosztujecie w przedwojennej cukierni Lourse, która powróciła do czasów świetności, zarówno w kwestii wystroju wnętrz, jak i menu. Zaś pierwszy w stolicy Humidor zyska uznanie wielbicieli cygar i koneserów wytrawnych alkoholi.

Raffles Europejski Warsaw long bar
Raffles Europejski Warsaw mozaika

Po dniu pełnym wrażeń zrelaksujecie się w spa, które zaprasza na zabiegi w 6 gabinetach lub na siłowni wyposażonej w Technogym, czynnej 24h na dobę. Autorskie zabiegi kosmetyczne stworzono na bazie marek Sisley oraz Aromatherapy Associates specjalnie dla Raffles Spa. Wybór kosmetyków Sisley nie jest przypadkowy – to marka, która ma konotacje z Polską w osobie jej współzałożycielki Isabelle d’Ornano, urodzonej w Warszawie jako hrabianka Potocka.

W recepcji spa warto zwrócić uwagę na prawdziwą perełkę - oryginalna mozaika naścienna przedstawiająca Porwanie Europy Krystyny Kozłowskiej z 1961 roku, pieczołowicie przeniesiona z dawnego lobby Hotelu Europejskiego.

Udogodnienia

  • Przy Trakcie Królewskim
  • Europejski Grill i Long Bar
  • Raffles Spa
  • Siłownia 24h/7

Kontakt

Raffles Europejski Warsaw
Krakowskie Przedmieście 13
00-071 Warszawa
tel. 22 255 95 00
raffles.com/warsaw

Zostań z nami

Bądź na bieżąco