werandcountry.pl weranda.pl
  • W hotelu
  • Hotele i spa

Hotel Tremonti w Karpaczu – szyty na miarę odpoczynek pośród pięknych gór

  • Przyjazny dzieciom
  • Restauracja
  • SPA
  • Strefa Wellnes
  • Centrum biznesowe

W rytmie slow, albo aktywnie, z wigorem. Wśród malowniczej górskiej przyrody, w pięknie zaprojektowanych i urządzonych wnętrzach. Rodzinny Hotel Tremonti Karpacz to miejsce z historią. Zaprasza na wymarzony urlop zimą – miłośników białego szaleństwa, latem – pieszych wycieczek.

Historia lubi się powtarzać

Do pięknie położonego u stóp Śnieżki Karpacza przyjeżdżali kuracjusze już na przełomie XIX i XX wieku. Łagodne wzniesienia z wartko spływającymi potokami, porośnięte kosodrzewiną, z licznymi torfowiskami, zachęcały turystów do przemierzania latem górskich szlaków, a zimą do uprawiania sportowych dyscyplin. Działał tu tor bobslejowy i pierwsza drewniana skocznia narciarska, a dla poratowania zdrowia można było zajrzeć do sanatorium, w którym leczono nadwyrężone nerwy. Podróż do Wrocławia koleją trwała cztery godziny, a do Drezna niespełna pięć. Nic dziwnego, że zjeżdżano tu z odległych zakątków. Ale, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza, trzeba było gdzieś się zatrzymać.

Co zamożniejsi wczasowicze wybierali pensjonaty, które zaczęły wyrastać tu jak grzyby po deszczu. A dwa wyróżniały się szczególnie. Prowadził je w Karpaczu Herman Haase. Wille wzniesione w modnym alpejskim stylu reklamował jako najpiękniej położone, blisko lasu i wyciągu, zachwalał ogrzewane pokoje, elektrycznie oświetlane, ze schludnie urządzonymi łazienkami, oraz smacznym wyżywieniem. Nic dziwnego, że chętnych gości nie brakowało. I tak jest do dziś. Zabytkowe wille, z zachowanymi loggiami i werandami zdobionymi bogatą snycerką, zostały kunsztownie odnowione przez obecnych właścicieli oraz połączone windami i łącznikami z czterema nowoczesnymi budynkami.

Tak powstał unikatowy kompleks wypoczynkowy w górskim stylu. Tremonti Hotel Karpacz, nazwany od trzech najwyższych szczytów Karkonoszy, urzeka odwiedzających historyczną przeszłością, zachwyca architekturą, w której sprytnie i z poszanowaniem dawnej tkanki połączono tradycję z nowoczesnością.

Coś dla ciała w Tremonti Hotel & Spa

Każdy zrelaksuje się w hotelu w swoim rytmie, zregeneruje ciało, zadba o zdrowie i dobre samopoczucie. Atrakcji nie brakuje. Grotta Spa, mieszcząca się w zabytkowej części hotelu, oferuje rytuały oparte na uzdrawiających właściwościach alpejskich ziół. Pracujący tu kosmetolodzy czerpią wiedzę z ziołolecznictwa, z którego kiedyś słynął Karpacz i łączą ją z najnowszymi technologiami kosmetycznymi. Na gości czekają cztery profesjonalnie wyposażone gabinety, w tym kameralny dla pary.

sauna w hotelu tremonti
strefa spa w hotelu tremonti
basek w hotelu tremonti
masaż w hotelu tremonti
Strefa spa & wellness w Hotelu Tremonti: sauna, basen, sala do masażu

Dopełnieniem oferty zabiegowej jest strefa wellness, z basenami (wewnętrznym i podgrzewanym zewnętrznym), jacuzzi, aromatycznymi saunami (suchą i parową) oraz strefą wypoczynkową. W hotelu znajduje się również przechowalania sprzętu narciarskiego, a latem można wypożyczyć rowery. O każdej porze roku goście mogą skorzystać ze świetnie wyposażonej w nowoczesne sprzęty siłowni. Przyjazną atmosferę i kameralny klimat tworzą pięknie urządzone wnętrza, z charakterystyczną czerwoną cegłą i górskim kamieniem.

I coś dla ducha w restauracji Gusto hotelu Tremonti

Każda forma aktywności jest dobra, a jak wiadomo, kiedy ciało się zmęczy, apetyt rośnie. Dlatego na hotelowych gości czeka tu zawsze prawdziwa uczta smaków. W Restauracji Gusto, można celebrować dobre jedzenie w przyjaznej atmosferze i pięknym otoczeniu. Menu to prawdziwy melanż dań kuchni francuskiej, austriackiej i szwajcarskiej. Klasyczne przepisy łączą się z nowatorskimi doświadczeniami kulinarnymi tworząc niepowtarzalne doznania dla smakowych kubków. Tu każdy znajdzie to co lubi. Dzieci z pewnością ucieszy pizza przygotowywana z oryginalnych włoskich składników i wypiekana we włoskim piecu. Dorośli docenią kartę zmieniającą się wraz z porami roku oraz lokalne, wysokiej jakości produkty pochodzące z regionalnych upraw.

Od lewej: śniadania w Hotelu Tremonti oraz winiarnia, która słynie z wyśmienitych trunków
Od lewej: śniadania w Hotelu Tremonti oraz winiarnia, która słynie z wyśmienitych trunków
Od lewej: śniadania w Hotelu Tremonti oraz winiarnia, która słynie z wyśmienitych trunków

A po wykwintnym posiłku gospodarze zapraszają na lampkę wina. Tutejsza winiarnia, położona tuż obok restauracji, słynie z degustacji wyśmienitych trunków. To niesamowita podróż po najdalszych zakątkach Włoch, odkrywanie kolorów, smaków, zapachów… W karcie win m.in. te pochodzące z 200-letniej rodzinnej winiarni artysty Andrea Bocelli i wiele innych smakowych bukietów. Wspaniały pomysł na biznesowe lub przyjacielskie spotkanie.

Jeśli marzysz o spokojnym wypoczynku z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu natury, przyjedź w Karkonosze. Tu w hotelu Tremonti Karpacz odpoczniesz w swoim rytmie, odetchniesz świeżym górskim powietrzem, zrelaksujesz ciało i umysł, zakosztujesz wykwintnej kuchni.

Materiał Partnera

Kontakt

Hotel Tremonti Karpacz
ul. Konstytucji 3-ego Maja 77/77B
58-540 Karpacz
tel. 75 769 60 00 www.tremonti.pl

Zostań z nami

Bądź na bieżąco