werandcountry.pl weranda.pl
  • Sprawdzone miejsca
  • Inne

Sopoteka – biblioteka XXI wieku

autor: Amelia Safader

W dobie cyfryzacji mamy coraz mniej spotkań z papierową książką, a przecież żaden czytnik
e-booków nie zastąpi nam kontaktu z papierem, jego zapachu i faktury. 

Nie przyjdziecie do nas, my przyjdziemy do was! Z tą myślą Sopot postanowił wyjść naprzeciw codzienności i otworzył Sopotekę – pierwszą publiczną bibliotekę, która mieści się w… galerii handlowej Sopot Centrum na terenie dworca. Do Sopoteki wejdziecie jak do wielu innych sklepów znajdujących się obok. Nie musicie się do niej zapisywać, aby skorzystać zarówno z książek papierowych jak i e-booków. Tak, tak Sopoteka wcale nie obraża się na swoje cyfrowe koleżanki. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Miejsce zachęca przestrzenią. Znajdziecie w niej strefę z licznymi wspólnymi siedziskami, trochę dalej są fotele zachęcające do wyciszenia i odosobnienia – to miejsca w budkach, które wizualnie przypominają znane każdemu plażowe kosze. Jest też specjalna strefa dla dzieci z grami i zabawkami.

Sopoteka jest bardzo dla ludzi – nie lubisz siedzieć? Możesz się położyć. Nie masz ochoty czytać? Nie martw się, znalazło się tu miejsce na niewielkie kino oraz strefę z konsolami do gry, można też spokojnie popracować ( są tu stanowiska komputerowe i miejsca na własnego laptopa), a wszystko to za darmo. Dzięki temu opóźnienie pociągu nie będzie takie przykre.

Bo co może być lepszego od znalezienia czasu tylko dla siebie podczas codziennego biegu, nawet jeśli wiąże się to z oczekiwaniem na kolejny pociąg.

Kontakt

Sopoteka / sopot centrum
Sopot
Tadeusza Kościuszki 14
facebook.com/SopotekaPL

Lokalizacja

Zostań z nami

Bądź na bieżąco