Kupowanie przez Internet jest dziś bardzo powszechne. Ze względu na wygodę zamawiamy w ten sposób coraz więcej produktów, również tych, które do tej pory kupowane były jedynie osobiście. Mowa tu na przykład o bieliźnie. Dotychczas jedynym sprawdzonym sposobem na dopasowanie jej do siebie było udanie się do wybranego sklepu z bielizną damską.

Dzisiaj trend ten diametralnie się zmienił. Ze względu na brak czasu, atrakcyjniejsze ceny oraz większą ilość produktów, spodnia garderoba najczęściej kupowana jest w sklepach internetowych z bielizną. Jednak nie każdy butik z ofertą online jest godny zaufania. W takim razie jak zamawiać bezpiecznie, żeby nie dać się oszukać i wybrać towar najwyższej jakości? O tajnikach bezpiecznego zamawiania bielizny w butikach internetowych rozmawiamy ze specjalistką z Esotiq.

Markowy czy niemarkowy sklep z bielizną damską: który wybrać?

Internet pełen jest butików z bielizną, oferujących ją w nieraz bardzo kuszących cenach. Wśród wszystkich sklepów wyróżniają się ich trzy podstawowe rodzaje:

•   markowe sklepy internetowe z bielizną wyjątkową jak Ty, mające również swoje punkty stacjonarne,

•   dopiero wchodzące na rynek, własne marki, istniejące jedynie w sieci,

•   hurtownie i pomniejsze butiki z bielizną pochodzącą od różnych producentów, w tym również z Azji.

Ze wszystkich możliwych opcji, najbezpieczniejszego zakupu dokonasz w markowym butiku. Dlaczego? O jakości oferowanych produktów możesz przekonać się sama, wybierając się do stacjonarnego punktu. Możesz tam też wybrane modele przymierzyć i przekonać się, jak będą się na Tobie prezentować albo sprawdzić rozmiar producenta z Twoimi faktycznymi wymiarami.

Inne sklepy internetowe z bielizną mogą zapewniać o najwyższej jakości swoich produktów oraz o zgodności tabelki wymiarów z faktycznymi rozmiarami bielizny. Ostatecznie jednak o jednym i drugim przekonasz się dopiero wtedy, kiedy otrzymasz zamówiony towar.

Najtrudniej jest kupować elementy spodniej garderoby w hurtowniach i sklepach mających ofertę zebraną od różnych producentów czy stosujących zagraniczne rozmiarówki. Zarówno dopasowanie odpowiedniego egzemplarza do swoich potrzeb, jak i znalezienie czegoś naprawdę dobrej jakości jest często bardzo trudne. Zatem gdzie kupić biustonosz, majtki czy body, żeby nie żałować wydanych pieniędzy?

Gdzie kupić bieliznę, żeby mieć gwarancję wysokiej jakości?

Jedynym pewnym miejscem, gdzie można kupić body albo pozostałą bieliznę dobrej jakości, są markowe sklepy internetowe. Produkty w nich są zawsze bardzo dokładnie opisane. Wiesz więc na pewno, jakie cechy ma konkretny model, który Cię interesuje. Znasz też od razu pełen skład materiału, z jakiego został uszyty. Dzięki temu wiesz też, jak tkanina będzie się układać na ciele. Dla przykładu: jeśli body jest szyte z poliamidowej koronki, będzie miękkie i ładnie się układać, jeśli tkanina ma dodatek elastanu, będzie nieco rozciągliwa, przez co lepiej będzie przylegać do ciała. Wszystkiego dowiesz się z opisów produktów – tam, gdzie warto kupić body, majtki albo stanik, takie opisy są naprawdę dokładne.

Duża ilość informacji, szczególnie ta związana ze sposobem ściągnięcia z siebie miary i dopasowania rozmiaru do swoich potrzeb oraz ze składem materiału, przekłada się na jakość. Wyższa cena w tym przypadku oznacza, że będziesz się swoimi nowymi dodatkami cieszyć przez długi czas. Dobrej jakość, droższe produkty nie będą się odkształcać, zmieniać fasonu ani odbarwiać.

Dopasowanie rozmiaru w sklepach internetowych z bielizną

Bezpieczny zakup powinien oznaczać także łatwe dopasowanie rozmiaru do swojego ciała. W przeciwnym wypadku narażasz się jedynie na koszty. Również i pod tym względem rozsądnym miejscem, gdzie kupować bieliznę, będzie właśnie markowy sklep internetowy z bielizną.

Poza dokładnym opisem każdego modelu, przy propozycjach znajdziesz jego wymiary. Zawsze też odnajdziesz wskazówki, jak prawidłowo ściągnąć z siebie miarę, aby otrzymane wyniki móc porównać z tabelką producenta. Jeśli dobrze wybierzesz rozmiar, będziesz wiedzieć, czego oczekiwać w zamówionej paczce. Znacznie łatwiej i szybciej zrobisz też kolejne zakupy.

Warunki zakupów i zwrotów sklepach z bielizną damską online

Aby mieć pewność, że robisz zakupy w pewnym miejscu w Sieci, dobrze jest sprawdzić także sam sklep. O ile znane marki, takie jak Esotiq, nie wymagają weryfikacji choćby ze względu na ich prestiż, to mało znane czy zagraniczne brandy już tak.

Sprawdź więc, czy strona internetowa sklepu ma szyfrowane, czyli bezpieczne połączenie oraz jakich danych chce od Ciebie w celu złożenia zamówienia. Znaczenie ma również sposób płatności – im więcej możliwości i powszechnie znanych i uznawanych metod, tym lepiej. Dochodzą do tego również koszty i sposoby dostawy. Także pod tym względem lepiej zawierzyć polskim, sprawdzonym markom, wysyłającym swój towar z tego samego kraju.

Nie zawsze też w różnych sklepach z bielizną online jasne są warunki sprzedaży czy zwrotów. W przypadku bielizny zwrot jest możliwy jedynie wówczas, gdy nie zostało odpieczętowane oryginalne opakowanie. Prawo to może jednak nie być respektowane przez np. zagraniczne sklepy lub zwrot towaru jest zwyczajnie nieopłacalny ze względu na konieczność pokrycia kosztów dostawy.

Podsumowanie: gdzie kupić bieliznę przez Internet, żeby być zadowolonym i nie dać się oszukać?

Aby nie tracić pieniędzy, dobrze jest wiedzieć, gdzie kupić bieliznę. Najlepiej wybierać sprawdzone, polskie, markowe sklepy internetowe z bielizną, jak Esotiq. Ich oferta jest szeroka, a każdy produkt dokładnie opisany. Dzięki temu masz pewność, że łatwo i szybko wybierzesz swój rozmiar. Także w takich sklepach masz gwarancję wysokiej jakości i wykorzystywania jedynie najlepszych gatunkowo tkanin. Nie musisz martwić się o zagraniczne dostawy czy ewentualny zwrot towaru, jeśli z jakichś względów nie spełnił on Twoich oczekiwań.

Tekst powstał przy współpracy z Olą Brafitterką z Esotiq

Artykuł sponsorowany