werandcountry.pl weranda.pl
  • Na zakupach

Wyprzedaż mebli ogrodowych. Kiedy najlepiej je kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Zakup mebli ogrodowych to niemały wydatek. Właśnie dlatego wiele osób czeka na przeceny i wyprzedaże. Kiedy najlepiej kupić meble do ogrodu? Kiedy można liczyć na najniższe ceny? Czym się kierować przy wyborze przecenionych mebli tarasowych?

Wyprzedaż mebli do ogrodu – kiedy?

Z ogrodu i tarasu najwięcej korzystamy latem. To jest także ten czas, kiedy w sklepach jest mnóstwo mebli ogrodowych do wyboru. Co więcej, nawet jeśli upatrzony zestaw nie jest dostępny, to sprzedawcy bez trudu mogą go szybko zamówić. Niestety, choć późną wiosną i latem w sklepach jest duży wybór mebli do ogrodu, to jednak trzeba wiedzieć, że ich ceny są wówczas najwyższe. Kiedy więc najlepiej je kupić, gdy chce się zaoszczędzić? Poza tym okresem. Chcąc wydać mniej, najlepiej czekać na promocje. Coroczna wyprzedaż mebli ogrodowych to okazja, by zaoszczędzić na zakupach. A kiedy można na nią liczyć?
 

wyprzedaż mebli ogrodowych


Przedsezonowa wyprzedaż mebli ogrodowych

Wiosna to dla wielu osób początek sezonu ogrodowego. Mowa nie tylko o pracy w ziemi, ale i przygotowywaniu oferty przez sklepy. To właśnie w okolicach marca zaczynają pracować intensywnie nad zorganizowaniem asortymentu ogrodniczego. Bywa, że aktualizując ofertę o nowości od producentów, wyprzedają pozostałości kolekcji z poprzedniego roku. Takie przedsezonowe wyprzedaże mebli ogrodowych to doskonała okazja do zakupu wysokiej jakości zestawów w znacznie obniżonych cenach. Wybór z reguły nie jest zbyt wielki, ale często można natrafić na świetne okazje cenowe.

Czy warto kupować meble ogrodowe po sezonie?

Jesień i zima to kolejny okres, w którym warto rozglądać się za meblami do ogrodu lub na taras w niższych cenach. Po sezonie są znaczne obniżki cen tego typu asortymentu. Niestety można się wówczas spotykać z brakami magazynowymi. W sklepach może już nie być niektórych z oferowanych zestawów mebli tarasowych. Choć nie zawsze oznacza to brak możliwości ich zakupu, czasami trzeba po prostu poczekać na dostawę.

Sklepy stacjonarne po sezonie często wyprzedają nie tylko to, co pozostało na magazynach, ale również zestawy mebli z ekspozycji. Bywa, że są one w doskonałym stanie, a ich cena jest mocno obniżona. To nie tylko okazja, by mniej wydać. Czasem to właśnie sposób na to, by nabyć w niższej cenie większy zestaw mebli do ogrodu. To również metoda, by nabyć komplet wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Posezonowa wyprzedaż mebli tarasowych jest skierowana także do tych osób, które w lecie znalazły wymarzony zestaw do ogrodu, ale jego cena była zbyt wysoka. Może się okazać, że czekanie się opłaci i po lecie uda się go nabyć taniej. Jest w tym oczywiście doza ryzyka, że zostanie do tego czasu wyprzedany, ale czasami warto spróbować.

Meble ogrodowe po sezonie można kupić w znacznie obniżonych cenach, ale nie zawsze od razu natrafi się na taką propozycję, która przypadnie do gustu. Warto wykazać się cierpliwością i regularnie zaglądać na wyprzedaże.
 

wyprzedaż mebli ogrodowych


Czy warto kupować meble ogrodowe na wyprzedaży?

Oczywiście, że tak! Zawsze warto szukać oszczędności. Im mniej pieniędzy wyda się na meble do ogrodu, tym więcej zostanie na zakup roślin i innego asortymentu ogrodniczego lub po prostu do zapłacenia za inne zakupy czy przyjemności. Warto jednak upewnić się, że oferowane meble nie mają wad. Tyczy się to zwłaszcza mebli powystawowych. Bywa, że taniej można kupić końcówkę kolekcji. Wówczas warto nieco się wstrzymać i zastanowić się nad tym, czy nie będzie w przyszłości konieczności dokupienia jakiegoś elementu do zestawu, a nie będzie on już dostępny.

Letnie promocje na meble ogrodowe

Aby zaoszczędzić na zakupie mebli do ogrodu lub na taras, nie zawsze trzeba czekać na ich wyprzedaż. Okazuje się, że także w sezonie można kupić je ze sporą oszczędnością. W jaki sposób? Wystarczy sprawdzać letnie promocje. Sklepy codziennie przygotowują dla klientów różnego typu akcje zniżkowe. Bywa, że dotyczą one również asortymentu sezonowego. Warto więc śledzić promocje. Być może dzięki nim uda się kupić taniej meble do ogrodu. Może być tak, że akcja promocyjna nie będzie dotyczyć ich bezpośrednio, ale dzięki zaoszczędzeniu pieniędzy na innych zakupach, zyska się środki finansowe lub bon zniżkowy, który pozwoli mniej zapłacić za meble tarasowe.

Czym kierować się przy wyborze mebli z wyprzedaży?

Meble tarasowe mają pasować do ogrodu, być wygodne i służyć jak najdłużej. Właśnie dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy. Nawet jeśli natrafi się na dużą przecenę, dobrze jest zastanowić się, czy aby na pewno konieczne jest pokuszenie się na dany zestaw mebli do ogrodu tylko z uwagi na to, że ma niską cenę. Nie zawsze koszt to wszystko. Meble muszą dobrze korespondować z otoczeniem ogrodu. Muszą też odpowiadać realnym potrzebom.
 

wyprzedaż mebli ogrodowych


Kiedy najlepiej kupować meble ogrodowe?

Jeśli chce się kupić meble ogrodowe w atrakcyjnych cenach, można szukać ich właściwie przez cały rok. Przed sezonem można natrafić na wyprzedaż zestawów, które z jakichś powodów pozostały w sklepach lub nie zostaną zaprezentowane w nowym okresie. Latem można kupić taniej meble do ogrodu podczas akcji promocyjnych na konkretne produkty czy uzyskując zniżki za zakupy. Jesień i zima to czas wyprzedaży posezonowych. Wówczas można liczyć na obniżenie cen wszystkich produktów, jak i na zakup zestawów powystawowych.

Warto zastanowić się jednak, czego najbardziej się oczekuje. Jeśli kluczowe jest to, by mieć jak największy wybór, nie ma co czekać na wyprzedaż posezonową. Lepiej przejrzeć ofertę sklepów w sezonie. Jeśli to cena gra pierwsze skrzypce, wówczas lepiej rozglądać się za meblami do ogrodu jesienią i zimą.

Artykuł sponsorowany
 

Zostań z nami

Bądź na bieżąco