werandcountry.pl weranda.pl
 • Na zakupach
 • Na zakupach

Warszawa: Miętowe marzenia Minty Dot

autor: Beata Woźniak

Powstała na przekór sznurkom na nadgarstkach albo „hipisowskim” koralikom z kamiennych kulek, które wszyscy teraz noszą. Biżuteria Minty Dot z miejsca zadziwiła swoją delikatnością. Wymyśliła ją Ania Brzozowska. Dzisiaj ma na sobie ulubioną bransoletkę „Karma” (koło pozytywnej energii), drugą z napisem: „Wszystko jest możliwe”. Bo jest. 

Jest delikatna i mocno kobieca. Dają się jej uwieść panowie i panie. Pewnie dlatego, że pomysł na biżuterię Minty Dot mąż podsunął żonie.
Powstała na przekór sznurkom na nadgarstkach albo „hipisowskim” koralikom z kamiennych kulek, które wszyscy teraz noszą. Biżuteria Minty Dot z miejsca zadziwiła swoją delikatnością. Wymyśliła ją Ania Brzozowska. Dzisiaj ma na sobie ulubioną bransoletkę „Karma” (koło pozytywnej energii), drugą z napisem: „Wszystko jest możliwe” i pierścionek „My Wish” (na karteczce zamkniętej w szklanej bańce zapisane jest życzenie).

Z takimi amuletami chyba wszystko ci się udaje.
Rok temu miałam kiepski czas. Codzienne obowiązki zawodowe, bycie mamą trójki dzieci... Trudno mi było znaleźć w tym wszystkim siebie. Wtedy dostałam od męża wisiorek ze złotą gwiazdką.

Coś jak gwiazdka z nieba?
Raczej strzał dobrej energii. On jest optymistycznym i kreatywnym facetem. Zaprojektował go sam i przyniósł któregoś dnia, dodając kilka ciepłych słów od siebie.
I co, nagle życie się zmieniło?
Oczywiście nie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ale pomyślałam, że takich kobiet jak ja jest więcej, więc czemu nie stworzyć linii biżuterii pełnej dobrych emocji, która ma nas wspierać, przypominać, że jesteśmy silne, twórcze, kreatywne i możemy naprawdę wiele, wszystko.

Chcesz powiedzieć, że takiego zamieszania w życiu narobił jeden mały łańcuszek?
„Wszystko” jest słowem kluczem. Łańcuszek mi niczego nie dał, ale przyniósł pomysł. Reszta to biznes, praca, i to nie lekka.

Dlaczego Minty Dot?
Mięta to moje ulubione zioło – orzeźwiająca, świeża, o cudnym zapachu, cała w kolorze nadziei. Nie mogło być inaczej – miętowa kropka i już.

Według jakiego klucza wybrałaś siedem motywów przewodnich dla kolekcji biżuterii?

Zastanawiałam się, co jest dla mnie ważne. Nieodmiennie te same rzeczy, jak dla większości z nas. Wyliczać? Potrzebujemy miłości, bezpieczeństwa, bliskości, dobra, wewnętrznego spokoju i wiary w siebie, a czasem ucieczki w marzenia. Później znalazłam informację, że siódemka to symbol wyobraźni, świadomego myślenia i koncentracji.

Kto kupuje taką magiczną biżuterię?
To nie jest magiczna biżuteria. Ona raczej przypomina o tym, że w każdej z nas drzemie romantyczka. Kupują ją kobiety dla przyjaciółek, dla córek. Pytają, zastanawiają się, chcą przegadać sprawę. Nieraz decydują się na dwie, trzy rzeczy z różnymi motywami. Można je nosić jednocześnie, bo do siebie pasują. Jeśli przychodzą panowie, to z gazetą i pokazują palcem, co chcą, bez zbędnych ceregieli.

Uważasz, że życzenia zamknięte w „My Wish” mają moc?
Niestety, nie wystarczy je zapisać i zamknąć w szklanej kulce, chociaż tak byłoby najłatwiej. „My Wish” to przypominajka o tym, czego pragniemy. O marzenia trzeba dbać i powolutku je realizować. Celowo używam słowa powolutku, bo dzisiaj ludzie chcą mieć wszystko natychmiast. A czy mają moc? No pewnie, jeszcze jaką. Ta moc jest w nas.


Rozmawiała: Beata Woźniak
Zdjęcia: Minty Dot

 • Katarzyna Sokołowska
  Katarzyna Sokołowska
 • Biżuteria Minty Dot
  Biżuteria Minty Dot
 • Biżuteria Minty Dot
  Biżuteria Minty Dot
 • Ania Brzozowska – projektantka, marzycielka i Kasia Sokołowska – przyjaciółka marki.
  Ania Brzozowska – projektantka, marzycielka i Kasia Sokołowska – przyjaciółka marki.
 • Biżuteria Minty Dot
  Biżuteria Minty Dot
 • Biżuteria Minty Dot
  Biżuteria Minty Dot
 • Biżuteria Minty Dot
  Biżuteria Minty Dot
 • Biżuteria Minty Dot
  Biżuteria Minty Dot
 • Biżuteria Minty Dot
  Biżuteria Minty Dot
 • Biżuteria Minty Dot
  Biżuteria Minty Dot

Kontakt

Minty Dot
Warszawa, ul. Bracka 5 www.mintydot.pl

Zostań z nami

Bądź na bieżąco