werandcountry.pl weranda.pl
  • Na zakupach
  • Inne

Katowice: Geszeft po śląsku

autor: Weranda Weekend

W Geszeft kupisz biżuterię z węgla, koszulki promujące śląską gwarę, nowoczesne gadżety nawiązujące do lokalnych tradycji, ilustracje śląskich mitów. A przede wszystkim zobaczysz nowy, bardzo nowoczesny Śląsk.

Nie minęło kilka lat, a Geszeft stał się miejscem kultowym. Być fanem nowoczesnego designu, a nie znać miejsca przy ulicy Morcinka 23 w Katowicach – to sytuacja rzadko spotykana. Rzadko spotyka się też, by jeden lokal był tak wielofunkcyjny. Bo Geszeft to zarówno sklep, gdzie można znaleźć odzież, gadżety i książki (świetne miejsce, aby kupić pamiątki z regionu!); kawiarnia, do której warto wpaść ze znajomymi na aromatyczna kawę i pyszne ciastko; jak i niezależne centrum promocji kultury śląskiej. Warto dodać, że Geszeft skupia 30 najciekawszych lokalnych marek i liczba ta systematycznie rośnie.

Właściciele Geszeftu, Dominik Tokarski i Michał Kubieniec (znani chociażby z katowickiego KATO Baru), czerpią ze śląskiej tradycji pełnymi garściami, jednak daleko im do ciężkostrawnej, cepeliowskiej konwencji: „Wszystko po to, żeby pokazać tożsamość regionu w nowej, współczesnej odsłonie, która nie wstydzi się swojej tradycji, dumnie czerpiąc z niej to, co najlepsze” . Tak tłumaczą swoją misję i obecność na Koszutce właściciele Geszeftu. Widać ich słowa trafiły na podatny grunt, bo osoby w koszulkach z napisem "Kato", "Tauzen", "I love Katowice" można spotkać nie tylko na terenie aglomeracji śląskiej.

Zdjęcia: Anna Domańska/Geszeft

Kontakt

Geszeft
Katowice
ul. Morcinka 23
tel. +48 534 767 654
www.geszeft.co

Zostań z nami

Bądź na bieżąco