werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się
  • Restauracje
  • Od kuchni

Warszawa: restauracja ZONI i bistro WuWu

autor: Amelia Safader

W Centrum Praskim Koneser, przy działającym od czerwca Muzeum Polskiej Wódki pojawiły się dwa nowe, klimatyczne miejsca – restauracja ZONI oraz bistro WuWu. Ciekawe wnętrza łączą styl nowoczesny z industrialnym. Zjecie tu też oryginalne dania.

Restauracja Zoni

We wnętrzu restauracji ZONI znajdującej się w historycznym budynku będziecie mogli zobaczyć pozostałości dawnych instalacji: przemysłowe lampy, wykończenia z drewna, stali i mosiądzu. Przy nich zjecie pyszne, wyjątkowe dania wykonane przez szefa kuchni Aleksandra Barona. W menu między innymi: ser pogrzebany w torfie z pokrzywą głuchą, szczawnikiem zajęczym i miodem praskim, czy bliny z orzechów laskowych i mąki gryczanej.

restauracja zoni
restauracja zoni wnętrze
restauracja zoni praga warszawa
fot. materiały prasowe

Podczas zajadania się pysznymi potrawami będzie wam towarzyszyć industrialny klimat, tworzony przez stare, żeliwne kotły ustawione na długości baru. Zobaczycie też schody prowadzące do sali jadalnej wykonane z drewna z przedwojennych beczek. Na wysokości sufitu pozostawiono miedziane i żelazne elementy orurowania, w które wmontowano elementy oświetlenia.

W projekcie wnętrza zwracano uwagę na najmniejszy detal: nogi barowych krzeseł czy szyny, po których można przesuwać ażurowe moduły wydzielają strefy w przestrzeni restauracji. Architektowi zależało na tym by uzyskać efekt harmonii z tym, co w ZONI najważniejsze, czyli wyjątkowymi potrawami utytułowanego szefa kuchni.


Bistro WuWu

Główni bohaterowie bistro WuWu to wysokoprocentowe trunki, jednak nie zabraknie tu przekąsek, a nawet obiadów. Możecie zajadać się śniadaniami, obiadami i kolacjami, między innymi cieciorką ze szparagami, marchewką w towarzystwie sałat i sosu holenderskiego na cydrze, mielonką z polskiej białej, zimnymi nóżkami, a później rozpływającym się w ustach musem rabarbarowym albo tortem warszawskim.

bistro wuwu
fot. materiały prasowe

WuWu łączy to co było kiedy z teraźniejszością - nowoczesne wnętrze bistro powstało przy użyciu bardziej oszczędnych rozwiązań. W podłużnym pomieszczeniu uwagę przyciągnie sporych rozmiarów ściana wykonana z luksferów utrzymanych w bursztynowych barwach. Pod sufitem podwieszono miedzianą kratę, z której na wysokości baru zwisa roślinność. Kontuar, stoliki, długi wspólny stół oraz wysokie krzesła są proste i lekkie. Wykonano je z jasnego, gładko szlifowanego drewna dodając ciemne mosiężne elementy. W tym miejscu można odpocząć, zjeść i dobre się bawić.

Kontakt

restauracja zoni, bistro wuwu
Restauracja Zoni
Warszawa
Plac Konesera 1
www.zoni.today.pl
Bistro wuwu
Warszawa
Plac Konesera 1
www.wuwu.bar.pl

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco