reklama
  • Dzieje się

Warszawa: Trwa festiwal Otwarta Ząbkowska

autor: Amelia Safader

Otwarta Ząbkowska to jedno z większych cyklicznych imprez organizowanych na terenie Warszawy. Liczne wydarzenia artystyczne mają na celu przypomnieć o obecności praskiego środowiska twórczego. W wybrane weekendy od lipca do września ulica Ząbkowska zostaje zamknięta dla ruchu ulicznego i przemienia się w scenę, która gości muzyków i aktorów. Staje się też galerią sztuki, a obiekty wokół niej pracownią i miejscem spotkań z poezją. Na ulicy Ząbkowskiej będziecie dobrze się bawić i równie dobrze zjecie między innymi ukraińskie pierogi z kartoflami, które podobno zna połowa Warszawy.

W sobotę 4 sierpnia będziecie mogli posłuchać muzyków z zapomnianych i mało poznanych krajów między innymi z Ukrainy Litwy i Białorusi. Już od rana nie zabraknie atrakcji i dobrej zabawy. Od 12 rozpoczyna się Pensiya – poranna gimnastyka połączona z wokalem, na dobry początek dnia. Następnie będziecie mogli pójść na muzyczny spacer po Pradze. Oprócz tego organizowane będą warsztaty oraz spotkania dzięki którym poznacie bliżej kulturę naszych sąsiadów ze wschodniej granicy. Wieczorem rozpoczną się koncerty – obok muzyki rodzimych wykonawców usłyszycie zespoły z innych państw. Od 22:00 po całym dniu wrażeń będzie czas na dodatkową zabawę, tym razem na parkiecie podczas imprezy Dj'skiej.

warszawa otwarta ząbkowska
warszawa otwarta ząbkowska
warszawa otwarta ząbkowska
fot. Arek Drygas

W niedzielę 5 sierpnia przygotowano sporo atrakcji dla dzieci – o 14:00 spektakl dla dzieci „Mama nabija sobie guza” czy spektakl białoruskiego teatru lalek „Filcowa Szopka”. Wraz z dziećmi będziecie mogli też zrobić  tradycyjne, słomiane lalki oraz pomalować na glinie podczas warsztatów haculskich.

O 14:00 rozpocznie się koncert "Orkiestry Warszywa Paprykalaba" a o 16:00 animacje dla najmlodszych podczas, których poznają zabawy z różnych stron świata. Od 16 rozpoczą się też koncerty z aktywnym uczestnictwem publiczności. 

Otwarta Ząbkowska
Lipiec 7-8, 21-22 
Sierpień 4-5, 24-31 
Wrzesień 1-2 

reklama

Lokalizacja

reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco