werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

Magiczne Ogrody – baśniowa kraina w sercu Lubelszczyzny

autor: Weranda Weekend

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny już czeka na dużych i małych gości.

Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach ogród, w którym rośnie milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów. 

Co goście zastaną w parku? Do strumyków i wodospadów prowadzą szerokie alejki, przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. W Magicznych Ogrodach znajdziecie urocze mostki, ławki, zacienione miejsca i zagajnik. Podziwiać horyzont można w punktach widokowych, a cieszyć promieniami słońca na plaży i stawie z tratwami.

park dla dzieci lubelskie
miejsca dla dzieci lublin
ublin i okolice atrakcje dla dzieci
atrakcje dla dzieci województwo lubelskie
Zdjęcia: materiały prasowe

Wejdź do świata baśni 

Spacerując po parku odwiedzający spotykają elementy baśniowej opowieści. Poznanie baśni zaczyna się od Domu Czarodzieja. Kolejno pojawia się Ogród Wróżek, Tratwy i Kwiatowa Dolina. Koniecznie trzeba odwiedzić Krasnoludzki Gród i Drzewa, tam czeka zabawa na 3 poziomach. 

Wyjątkowe atrakcje

Każda z krain zaprasza do skorzystania z wyjątkowych atrakcji. Są wśród nich drewniane huśtawki i karuzele napędzane siłą mięśni. Jest Krasnoludzka Wieża Prób, czyli 15 – metrowa zjeżdżalnia. Są podziemne tunele i linowe mosty na wysokości koron Drzew.

Bohaterowie Ogrodów

Opowieść Magicznych Ogrodów ma także swoich bohaterów. W czasie spaceru po ogrodowych alejkach spotkamy Czarodziejów, Krasnoludy, Wróżki Smużki. Bulwiaki, Robanki i włochate Mordole mieszkają tylko w Magicznych Ogrodach.

Ogród pełny jest kwiatów. Park szczyci się posiadaniem prawdziwie polskiej, unikalnej odmiany tulipanów „Magiczne Ogrody”. Jest ona krzyżówką dwóch kwiatów i powstawała 25 lat pod okiem jedynego polskiego hodowcy, Romana Szymańskiego.

W parku znajdujemy kolekcje róż Kordesa, piwonii i hortensji. Rosną tu rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole.

atrakcje dla dzieci okolice lublina
fajne miejsca dla dzieci lubelskie
fajne miejsca dla dzieci lubelskie
janów lubelski atrakcje dla dzieci
Zdjęcia: materiały prasowe

Park zmysłów

Magiczne Ogrody to także pierwszy polski park sensoryczny. Starannie zaprojektowana przestrzeń pomaga we właściwym działaniu zmysłów najmłodszych gości. Wszyscy zwiedzający zetkną się z intensywnymi kolorami, dźwiękami, zapachami, dotykiem  i smakiem. 

Przyjazne miejsce

Doświadczenia zdobyte w roku ubiegłym potwierdzają, że Magiczne Ogrody są miejscem bezpiecznym. Jego obszar pozwala na przyjęcie wielu gości, bez ryzyka tworzenia się grup. Dodatkowym atutem jest roślinność, której ilość korzystnie wpływa na odporność zwiedzających. Oczywiste jest także przestrzeganie wszystkich obowiązujących regulacji sanitarnych.     

Aby skorzystać z całej oferty parku, wielu gości mówi, że cały dzień na to nie wystarczy. Można wynająć dostępne w okolicy miejsca noclegowe i cieszyć się kilkudniowym pobytem w Magicznych Ogrodach.

To turystyczne serce Lubelszczyzny. Stąd blisko jest do cichego i urokliwego Janowca i do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, renesansowej perły południowej Polski.

Więcej informacji: www.magiczneogrody.com

Kontakt

Magiczne Ogrody
Trzcianki 92, 24-123 Janowiec
tel: 503-983-135
kontakt@magiczneogrody.com

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco