werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • Dzieje się

Gala Gwiazdkowa dla dzieci z domów dziecka

autor: Weranda Weekend

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – przywrócenie dzieciom z domów dziecka wiary w marzenia. Fundacja One Day kolejny raz pokazała, że jeden dzień może zmienić czyjś świat na lepszy. Weranda była patronem medialnym wydarzenia.

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się 4. edycja Gali Gwiazdkowej Fundacji One Day. W tym roku oznacza to 850 spełnionych, wymarzonych gwiazdkowych prezentów oraz szkoleń zawodowych ufundowanych w ramach akcji Wsparcie na Starcie dla dzieci z domów dziecka. Spełniono marzenia dzieci z 35 placówek w całej Polsce.

Na zabawie, która odbyła się w bajkowo zaaranżowanej scenerii Politechniki Warszawskiej, partnera akcji One Day bawiło się blisko 500 dzieci z całej Polski. Ten wieczór, wyczekiwany przez cały rok, należał do nich. Na scenie wystąpiły Gwiazdy, które wspieraj Fundację One Day. Dzieciaki mogły zaśpiewać kolędy z Gosią Bańką i Sylwią Nowak, posłuchać piosenek Ani Karwan, potańczyć do hymnu Fundacji One Day napisanego specjalnie przez Marka Kościkiewicza z De Mono, poszaleć do skocznych piosenek Jimmiego Wilsona oraz zaśpiewać razem z zespołem Sound’n’Grace i Filipem Lato.

Dzieci bawiły się w zorganizowanych specjalnie dla nich kącikach zabaw – było malowanie twarzy z Edytą Herbuś i Zosią Ślotałą oraz wspólne granie z Michałem Koterskim w piłkarzyki i gry. Do dyspozycji dzieci były także nowoczesne sprzęty technologiczne takie jak drukarki 3D czy okulary VR, które zapewniła firma Microsoft. Atrakcjom i niespodziankom nie było końca: były foto-budki gdzie bawiła się z nimi Katarzyna Pakosińska, magiczne pokazy iluzjonisty Macieja Pędy, oraz pokaz taneczny Pani Baletki. Dla starszych dzieci przygotowano kąciki zawodowe, nad którymi merytoryczną opiekę objęła Politechnika Warszawska.

Fundacja One Day wspierana jest nie tylko przez pojedynczych darczyńców, dzięki którym prezentowe marzenia dzieci się spełniają, ale także przez firmy takie jak: Noble Health, Glad Fundation, Tivo, Uber czy Rent Design – firma, która dostarczyła meble.

Stworzenie bajkowego świata przepełnionego dziecięcą radością i miłością wymaga wkładu pracy wielu osób, którym Fundacja z całego serca dziękuje.

reklama
reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco