reklama
  • Dzieje się

Design dla dzieci: ósma edycja Festiwalu Ene Due De w Concordii Design

autor: Weranda Weekend

Od 10 do 16 września potrwa 8 edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De w Concordii Design. Wydarzenie jako pierwsze w Polsce zaprojektowane zostało z myślą o najmłodszych i ich potrzebach. Udowodniło też, że dzieci umieją i lubią projektować, w ciekawy sposób rozumieją i realizują cały proces twórczy. Impreza ma na celu edukację, pobudzanie i rozwijanie ich kreatywności. W ubiegłym roku gośćmi festiwalu było 2500 dzieci, z czego ponad 500 wzięło udział w warsztatach.

Tego roku temat przewodni to „Dania do Poznania” z interaktywną wystawą „Home, Sweet Home” autorstwa duńskiego studia projektowego My Little Architect na czele. Podczas jej trwania na maluchy czeka dużo wyzwań i zabawy. Wystawa ma na celu skonfrontowanie kultowych, duńskich projektów z doświadczeniami polskich dzieci. Pozwolą na to specjalnie zaaranżowane kartonowe modele dziecięcych pokojów. Wewnątrz nich maluchy znajdą popularne duńskie meble, zabawki, gadżety. Ich zadaniem będzie testowanie, czyli świetna zabawa w gronie innych dzieci. Czeka na niewyjątkowa podróż do Skandynawii.

festiwal designu poznań

W programie znajdziecie też szeroki wybór warsztatów kreatywnych i projektowych dla dzieci w różnym wieku, w tym propozycje związane z duńską kulturą czy kuchnią. Będziecie mieć okazję odwiedzić Strefę Nowych Technologii, Strefę Zabawy, a także obejrzeć spektakle i posłuchać wykładów  prowadzonych przez psycholożkę Magdalenę Sękowską. Nowością będą warsztaty dla edukatorów, których celem jest szukanie narzędzi do nauki designu w szkole podstawowej.

poznań atrakcje
poznań atrakcje 2
fot. materiały prasowe

Partnerami wydarzenia są: pracownia architektoniczna My Little Architect oraz Duński Instytut Kultury.

Kontakt

Festiwal Ene Due De
Concordia Design
Zwierzyniecka 3
Poznań
reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco