werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

Berlin: Wystawa w hołdzie Gianniemu Versace

autor: Amelia Safader

Rodzinna firma, imperium mody i morderstwo na progu własnego domu. W Berlinie przeniesiecie się do świata Gianniego Versace, jednego z największych projektantów w historii mody. Dzięki wystawie zorganizowanej przez Kronprinzenpalais, zobaczycie barwny świat tkanin, koloru i wzoru.

Versace to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Kolorowe, energetyzujące, kobiece wzory są znakiem rozpoznawczym marki. Tak samo jak głowa meduzy będąca logo firmy oraz burzliwa historia nadająca się na scenariusz filmowy, w której główny projektant i założyciel marki Gianni Versace zostaje zamordowany na progu swojego domu w 1997 roku.
 


To właśnie na jego cześć powstała wystawa „Gianni Versace Retrospective”, którą możecie podziwiać w Kronprinzenpalais w Berlinie do 14 kwietnia 2018 roku. Dlaczego tutaj, a nie we Włoszech?
Mało kto wie, że projektant był mocno związany z Niemcami i właśnie tu zorganizował swój pierwszy pokaz.
W Berlinie zaprezentował też pierwszą poświęconą sobie wystawę.
 

 

W Kronprinzenpalais zobaczycie projekty z lat 80. i 90. Kolekcje to barwna opowieść o projektancie, który kochał antyczne motywy, zwierzęce wzory, punk i pop-art. Znajdziecie tu frak zaprojektowany na ślub Stinga, czy ubrania, w których występowali m.in. Madonna, Elton John, Księżna Diana oraz top-modelki, najczęściej muzy projektanta jak Claudia Schiffer, Naomi Campbell oraz Linda Evangelista.

Zorganizowanie wystawy było możliwe dzięki prywatnym kolekcjonerom mody.

 

Kontakt

Kronprinzenpalais
Berlin
Unter den Linden 3
www.retrospective-gianniversace.com

Zostań z nami

Bądź na bieżąco