werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

Artystyczna akcja Szlachetnej Paczki: wernisaż w piątek w Muzeum Narodowym w Krakowie

autor: Weranda Weekend

Szlachetna Paczka po raz drugi wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie organizuje wystawę współczesnych artystów, których prace można wylicytować w charytatywnej aukcji.

Sztuka Teraz połączyła w tym roku blisko 30 kuratorów i 160 artystów, zarówno początkujących jak i osoby znane na rynku sztuki. Do projektu zaproszono także grono ekspertów ze świata sztuki, designu
i kolekcjonerstwa
, m.in. Beatę Bochińską, autorkę bestsellerowego poradnika dla kolekcjonerów „Zacznij kochać dizajn”, Maję Ganszyniec – znaną projektantkę, która stworzyła jedną z kolekcji dla IKEA, czy Jacka Kołodziejskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich fotografów.

Eksperci spośród zgłoszonych 1120 prac wybrali najlepsze, które zostaną pokazane w Muzeum Narodowym w Krakowie tuż obok „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci i najwybitniejszych dzieł Stanisława Wyspiańskiego.

Anna Zalewska – Miałaś niebieską tęczę
od lewej: Marcin Żuberek – Kanyakumari, Mariusz Dydo – Niedźwiedź polarny Alfa
od lewej: Marcin Żuberek – Kanyakumari, Mariusz Dydo – Niedźwiedź polarny Alfa
od lewej: Marcin Żuberek – Kanyakumari, Mariusz Dydo – Niedźwiedź polarny Alfa

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 stycznia w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Od lutego do 15 kwietnia wystawa będzie prezentowana w Kamienicy Szołayskich. Będą jej towarzyszyć różne wydarzenia, rozpowszechniające wiedzę o sztuce.

Celem projektu jest nie tylko promowanie współczesnej, polskiej sztuki, ale też zachęcenie szerszej publiczności do inwestowania w sztukę. Dlatego 19 stycznia odbędzie się także internetowa aukcja charytatywna na stronie charytatywni. allegro.pl. Dochód z licytacji będzie przeznaczony na cele Szlachetnej Paczki, która od 16 lat pomaga najbardziej potrzebującym.

 

Zostań z nami

Bądź na bieżąco