werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • Dzieje się

Jak Romeo i Julia: spędź ekskluzywne Walentynki w Weronie

autor: Patrycja Fleiszer

Airbnb ogłosiło prawidziwie walentynkowy konkurs, w którym nagrodą jest niepowtarzalny pobyt we włoskiej stolicy zakochanych.

Mimo że Romeo i Julia są postaciami fikcyjnymi, muzeum im poświęcone istnieje naprawdę i jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Werony. Nikomu nie przeszkadza, że Szekspir nigdy nie określił dokładnego miejsca akcji swojego dramatu, bo właśnie Dom Julii, czyli Casa Giulietta uważany jest za prawdziwe miejsce zamieszkania bohaterki nasłynniejszej historii miłosnej.

A już za parę tygodni XIII-wieczna kamienica ze słynnym balkonem stanie się miejscem akcji innej miłosnej opowieści (tym razem, mamy nadzieję, zakończonej happy endem). 

Zwycięska para spędzi noc w sypialni Julii i prześpi się w oryginalnym łóżku, które pojawiło się w filmowej adaptacji "Romeo i Julii" w reżyserii Franco Zeffirellego z 1968 roku. 

Dom Julii w Weronie
Dom Julii (Casa di Giulietta), mimo że "należał" do postaci fikcyjnej, jest najchętniej odwiedzanym obiektem w Weronie.

To nie wszystko. Szczęśliwcy zjedzą romantyczą kolację przy świecach przygotowaną przez szefa kuchni, Giancarlo Perbellini z dwugwiazdkowej restauracji Casa Perbellini w Weronie, zwiedzą miasto w towarzystwie profesjonalnego fotografa oraz odpowiedzą na część listów miłosnych, które co roku Julia otrzymuje od ludzi z całego świata.

Pomoc w odpowiadaniu na listy na pewno się przyda, bo Julia dostaje ich rocznie ponad 50,000, a odpowiadają na nie wolontariusze z Klubu Julii.

Aby wziąć udział w konkursie, musicie napisać swój list, w którym opiszecie Waszą historię miłosą i uzasadnicie, dlaczego to Wy powinniście zostać wybrani. Zgłoszenia możecie wysyłać tutaj: www.airbnb.com/juliet

Konkurs trwa do 2 lutego 2020 do godziny 23:59 (ET).

*Zgodnie z regulaminem konkursu mogą wziąć w nim udział rezydenci następujących krajów: Argentyna Austria, Australia, Belgia, Kanada, Chiny, Dania, Francja, Niemcy, Hong Kong, Irlandia, Indie, Włochy, Japonia, Malezja, Meksyk, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, Rosja, Singapur, RPA, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia, Wielka Brytania oraz USA.

Źródło: Airbnb.com

Zdjęcia: Shutterstock

reklama
reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco