werandcountry.pl weranda.pl
 • Dzieje się
 • Sprawdzone miejsca

11 nowych miejsc w Centrum Praskim Koneser w Warszawie! Zajrzyjcie tam, na pewno któreś przypadnie wam do gustu

autor: Monika Utnik

Na warszawskiej Pradze wrze! Muzeum Sztuki Fantastycznej, galeria komiksu i autorskie koncepty gastronomiczne - w Centrum Praskim Koneser pojawiły się kolejne klimatyczne miejsca, wzbogacające przestrzeń zabytkowej wytwórni wódek.

Centrum Praskie Koneser  położone w samym sercu Pragi-Północ od lat przyciąga do jednej z najbardziej magnetyzujących i najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. To wielofunkcyjny, ponadpięciohektarowy obiekt. Postindustrialna, XIX-wieczna przestrzeń Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” została zrewitalizowana i tym samym stała się największą tego rodzaju inwestycją, jaka miała miejsce w stolicy. Dzięki niej zapomniana przez lata dzielnica na nowo odzyskała blask i przyciąga rzesze turystów.

Osią  dawnej wytwórni wódek jest ogólnodostępny, tętniący życiem plac Konesera, na którym każdego roku odbywają się setki wydarzeń kulturalnych. Odrestaurowane budynki z czerwonej cegły w stylu  industrialnym tworzą dziś miejsce, w którego skład wchodzą obiekty o różnym przeznaczeniu: mieszkaniowym, biurowym, handlowo-usługowym, gastronomicznym, kulturalnym czy hotelowym (Hotel Moxy Praga). W Koneserze znajduje się też jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej Campus Google for Startups. Wokół zamkniętego dla ruchu samochodowego placu Konesera zlokalizowane są najlepsze i najbardziej wyjątkowe koncepty gastronomiczne, np. Koneser Grill – jedyna restauracja znajdująca się po prawej stronie miasta, rekomendowana w kultowym przewodniku Michelin. W ostatnim czasie zostało lub zostanie otwartych 11 nowych miejsc, które uzupełnią bogatą ofertę tego miejsca.

Centrum Praskie Koneser – gdzie i co zjeść?

 • Twórcze Caffe

Kawiarnia, w której jakość i ekologia są motywem przewodnim. W ofercie kawa najwyższej jakości, dostarczana z pobliskiej, rzemieślniczej palarni, serwowana do kubków w 100% papierowych. Ponadto pyszne kanapki w wersji wege i nie-wege oraz słodkie co nieco bez konserwantów i ulepszaczy. Uczestnik akcji „Z własnym kubkiem” Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

 • Freya Cafe & Deli

Miejsce bazujące na kuchni roślinnej i wegetariańskiej z aromatyczną kawą, pysznymi kanapkami, przetworami i wyselekcjonowanymi produktami. Główną misją Freya Cafe jest wykorzystanie lokalnych, sezonowych składników. A to wszystko w duchu zero waste.

 • Six Seasons – The Spirt of Music (wkrótce otwarcie)

Połączenie gastronomii i muzyki. W ofercie lokalu dania inspirowane kulinarnymi podróżami, o oryginalnych smakach. W barze serwowane są kraftowe alkohole. Na fanów muzycznych doznań czekają występy na żywo, transmisje koncertów oraz oryginalny festiwal muzyczny!

 • Setki Powodów (wkrótce otwarcie)

Miejsce nowatorskie, otwarte, pełne niezobowiązującej klasy i najwyższej jakości produktów. W barze będzie można się rozkoszować koktajlami, muzyką na żywo oraz skosztować oryginalnego menu. Zawsze będzie powód, aby tutaj zajrzeć.

 • Concept Food&Wine (wkrótce otwarcie)

Restauracja, która będzie łączyła najlepsze smaki kuchni europejskiej w towarzystwie specjalnie wyselekcjonowanych alkoholi. Miejsce dopełni Cigar Lounge, czyli komfortowa przestrzeń do degustacji cygar.

Centrum Praskie Koneser – co zobaczyć?

 • Muzeum Sztuki Fantastycznej

To już trzecie muzeum na mapie Centrum Praskiego Koneser. Działalność muzeum inauguruje przegląd twórczości najwybitniejszych artystów z kręgu sztuki fantastycznej. Na wystawie „Sztuka Fantastyczna w Warszawie” będzie można znaleźć dzieła m.in. Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Dudy-Gracza czy Wiesława Wałkuskiego. Bilety na ebilet.pl.

 • Galeria Ilustracji i Komiksu PolishComicArt.pl

Dla miłośników fantazji, kolorowych rysunków i „dymków”. W przestrzeni galerii będziecie okazję, by zgłębić sztukę komiksu, na którą składają się doskonałe ilustracje, wybitne prace oraz wielcy twórcy. Baza galerii stale powiększa się o największe nazwiska artystów zarówno z Polski, jak i całego świata.

 

Freya Cafe & Deli oraz Probiernia Wódek - nowe miejsca w Centrum Praskim Koneser.
Freya Cafe & Deli oraz Probiernia Wódek - nowe miejsca w Centrum Praskim Koneser.
Freya Cafe & Deli oraz Probiernia Wódek - nowe miejsca w Centrum Praskim Koneser.

Centrum Praskie Koneser – co kupić?

 • Centrum Twórcze Przerób-My

Przestrzeń, gdzie rzemiosło spotyka się z pasją, kreatywność z innowacją, a ekologia z edukacją. To miejsce twórczych spotkań, artystycznych kreacji i inkubator nowych talentów.

 • Probiernia Wódek, Likierów & Delikatesy Urbanowicz

Miejsce łączące sklep, showroom i niesamowitą historię Jana Urbanowicza. Reaktywacja przedwojennej marki alkoholi pozwoliła na stworzenie unikalnego miejsca dla miłośników dobrych trunków i smakoszy ekskluzywnych produktów delikatesowych.

 • Timberline (wkrótce otwarcie)

Designerskie, nowoczesne meble zarówno do wnętrz indywidulanych, jak i komercyjnych. Marka, za którą stoi wieloletnie doświadczenie w projektowaniu biur, sklepów i innych przestrzeni użyteczności publicznej.

 • Gama Concept (wkrótce otwarcie)

Jedyny tego rodzaju kompleks motoryzacyjny samochodów marek premium w Polsce. Na miejsce składa się opisana wcześniej restauracja Concept Food&Wine, a także Gama Cars, która pomoże kupić, sprzedać lub wynająć samochód.

Muzeum Praskiej Wódki i Gama Concept.
Muzeum Praskiej Wódki i Gama Concept.
Muzeum Praskiej Wódki i Gama Concept.

Zdjęcia: Centrum Praskie Koneser, M. Szymczak

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco