werandcountry.pl weranda.pl
  • W hotelu
  • Hotele i spa

Autor Room w Warszawie – nocleg w niebanalnych wnętrzach

autor: Weranda Weekend

Piękne, nowoczesne wzornictwo, gościnność szyta na miarę i odkrywanie takiej Warszawy, jakiej nie znajdziecie w żadnym sztampowym przewodniku. Zaglądamy do Autor Rooms, wyjątkowego, butikowego hotelu w Warszawie.

Zabytkowy apartament przy ulicy Lwowskiej 17. Uchylamy ciężkie drzwi, słychać przyjemnie skrzypienie starej podłogi, błądzimy wzrokiem po misternie wykonanych sztukateriach, by za chwilę zawiesić oko na awangardowym obrazie i designerskich meblach.

I choć na początku trudno zmusić się do wyjścia na miasto, bo tak tu przyjemnie, to po wysłuchaniu „wykładu” pt. „Co warto zobaczyć/zrobić w Warszawie, a czego nie znajdziesz w zwykłym przewodniku”, dzierżąc mapkę z najciekawszymi miejscami (wybór subiektywny), ruszamy odkrywać mniej znane zakątki stolicy.

Właśnie razem z kluczem do pokoju, otrzymaliśmy klucz do autentycznej Warszawy. 
– Uwielbiamy nasze miasto i znamy wszystkie jego zakamarki. Chcemy, żeby nasi goście mogli zwiedzać́ Warszawę̨ poza nudnym turystycznym szlakiem i odkryć́ jej autentyczne oblicze – przekonują gospodarze, czyli MamaStudio, warszawska pracownia zajmująca się na co dzień komunikacją wizualną marek.

I rzeczywiście, Autor Rooms to nie tylko „miejsce do spania”. Spragnieni kultury goście mogą liczyć na kuratorskie oprowadzanie po wystawach, zainteresowani modą poznają najciekawsze warszawskie pracownie i butiki, a złaknieni nocnego życia dostaną wejściówki do najlepszych warszawskich klubów i bezpieczny powrót do domu bladym świtem. A nad ranem będą mogli zjeść śniadanie zrobione wyłącznie z lokalnych, ekologicznych produktów, zaś po południu, planując kolejne wyjście, zamówić coś z karty restauracji Kaskrut.

Autor Rooms to cztery pokoje, których wnętrza zaprojektował architekt Mateusz Baumiller. Każdy z pokoi jest inny, w każdym uwagę zwracają szczegóły  jak chociażby oryginalne dzieła sztuki, którymi ściany hotelu ozdobili kuratorzy z Galerii Starter. Na łazienkowych półkach znajdziemy wyłączne polskie, ekologiczne kosmetyki i szlafroki zaprojektowane przez projektantów mody z ZuoCorp.
 
Przede wszystkim w tych wysmakowanych i dopieszczonych w każdym szczególe wnętrzach znajdziemy atmosferę, której nie poczujemy w hotelowych sieciówkach. – Każdego gościa zamierzamy traktować jak przyjaciela, któremu chcemy dać wszystko to, co mamy najlepsze. Pokażemy im nasze ulubione kawiarnie, uliczki, galerie i bazarki. Mamy nadzieję, że zarazimy ich naszą miłością do Warszawy – podkreślają gospodarze Autor Rooms.

Tekst: EP
Zdjęcia: materiały prasowe

Udogodnienia

  • W ścisłym centrum Warszawy
  • Śniadania na życzenie gości

Kontakt

Autor Rooms
Warszawa ul. Lwowska 17/7 www.autorrooms.pl

Zostań z nami

Bądź na bieżąco