werandcountry.pl weranda.pl
  • Sprawdzone miejsca
  • Dzieje się

Zakopane: odwiedź największy na świecie Śnieżny Labirynt

opracowanie: Patrycja Fleiszer

Kraina lodu tuż pod Wielką Krokwią.

Śnieżny Labirynt to jedna z atrakcji Zimowego Parku Rozrywki Snowlandia w Zakopanem. Lodowy system korytarzy jest naprawdę ogromny – liczy ponad 3000 m kwadratowych, co czyni go najwięszką tego typu budowlą na świecie (poprzednio ten tytuł należał do Kanady).

Twórcami labiryntu są Górale z Podhala. Budowa tego niezwykłego obiektu każdorazowo trwa ponad miesiąc i jest możliwa wyłącznie podczas ujemnych temperatur.

Pierwszy raz Śnieżny Labirynt powstał w sezonie zimowym 2015/ 2016 i od tego czasu, każdej zimy jest budowany od nowa. Wygląda, jakby prosto z zimowej baśni ktoś przeniósł go do Zakopanego. A bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego dodatkowo podkręca baśniową aurę.

zakopane atrakcje
snowlandia zakopane
śnieżny labirynt zakopane
Fot. Materiały prasowe

Nocą kręte ścieżki Śnieżnego Labiryntu są dodatkowo podświetlane, co dodaje wieczornej zabawie tajemniczego klimatu. Labirynt chętnie przemierzają (i równie chętnie się w nim gubią) nie tylko dzieci, ale też dorośli. A zgubić jest się naprawdę łatwo, bo mroźne lodowe ściany mają 2 metry wysokości – szukanie wyjścia "na skróty" jest więc właściwie niemożliwe. 

Zobacz także: Gdzie zjeść w Krakowie, Zakopanem i okolicach

Śnieżny Labiryt czeka na was przez całą zimę, siedem dni w tygodniu od godz. 10:00 do 21:00. Ceny biletów zaczynają się od 16 złotych (bilet ulgowy). Za bilet normalny zapłacimy 20 złotych. Snowlandia oferuje także bilety rodzinne (2+1, 2+2) oraz zniżki dla kolejnych dzieci. Można też pomyśleć nad biletem łączonym, który umożliwia korzystanie z innych atrakcji, takich jak: Piramida, Mini Zoo, czy Igloo z rzeźbami.

Zima jeszcze trwa, choć śniegu nie ma prawie nigdzie. Może warto więc wybrać się do Zakopanego chociaż na weekend i poszaleć w baśniowej krainie Śniegu.

Kontakt

Snowlandia
Zakopane
Piłsudskiego 38
www.snowlandia.pl

Zostań z nami

Bądź na bieżąco