W życiu każdego z nas przychodzi chęć na zmiany. Te warto poczynić w codziennym otoczeniu. Idealnym pomysłem na powiew świeżości i okazją na wprowadzenie nowej energii w swoim wnętrzu będzie jego lekka metamorfoza. W takim razie, czy da się niedrogo odmienić styl swoich czterech ścian bez fachowców? Okazuje się, że tak! Wystarczy odrobina wyobraźni i kilka trików…

Triki, na czym zaoszczędzić przy metamorfozie wnętrza

Jeśli planujesz nieco większe zmiany, warto zasięgnąć porad specjalistów, na przykład w sieci. Najważniejszy będzie plan działania. Mając swoje wstępne założenia, będziesz mógł przystąpić do jego realizacji.

Po drodze dobrze zastanów się, co będzie Ci niezbędne do osiągnięcia wyznaczonego celu. Oczywiście w zależności od tego, co planujesz zrobić – jeśli chcesz pomalować ściany, koniecznie pomyśl o wałku, farbie i niezbędnych narzędziach. Jeśli dodatkowo chcesz wygładzić ściany – przygotuj szpachlę, gips. Z kolei osuszacz powietrza wynajem takiego sprzętu na jedną dobę może znacznie przyspieszyć proces schnięcia gładzi.

Przed zakupem jakichkolwiek narzędzi koniecznie zapytaj bliskich lub sąsiadów, czy być może nie są w ich posiadaniu. Po co kupować sprzęt, który przyda Ci się tylko raz. Do grubszych prac możesz wykorzystać opcję na wynajem maszyn budowlanych z popularnych wypożyczalni internetowych z opcją dostawy zamówionych narzędzi.

Gdzie szukać inspiracji?

Inspiracja jest najważniejsza i to ona jest motorem napędowym całego przedsięwzięcia, jakim jest metamorfoza otoczenia. Współcześnie praktycznie każde media społecznościowe bombardują nas filmikami pięknych wnętrz pokoi, kuchni i ogrodów. Prawda jest taka, że jeśli polubisz kilka przykładowych realizacji, które przypadną Ci do gustu, po chwili na ekranie Twojego smartfona będziesz widzieć ogrom podobnych inspiracji.

Chcąc poszukać czegoś specjalnego, możesz też skorzystać ze specjalistycznych portali lub Pinteresta. To tam znajdziesz dziesiątki tysięcy ciekawych aranżacji, które są łatwe i szybkie w wykonaniu.

Pomysły na metamorfozę

Czasem warto zasięgnąć porad lub zainspirować się pomysłami innych osób. Można bez problemu wzorować się na innych realizacjach lub oglądać czyjeś pomysły, by pobudzić własną wyobraźnię.

Aktualnie najpopularniejsze pomysły na szybką i niedrogą metamorfozę to między innymi:

  • Aranżacja ściany – lamele, cegły i ozdobne płytki to aktualnie hit sezonu. To niedrogi sposób na upiększenie jednej lub kilku ścian w pomieszczeniu.

  • Malowanie – klasyczne malowanie ściany dowolnym kolorem lub kilkoma kolorami to prosty i szybki pomysł na świeże wnętrze. Można też poszaleć z różnymi kształtami, by choć minimalnie urozmaicić swoje otoczenie.

  • Dodatki – przy bardzo okrojonym budżecie dodatki do wnętrza mogą wystarczyć, by wprowadzić powiew świeżości do Twojej codzienności.

  • Naklejki i tapety – dekoracja ściany specjalnymi panelami, naklejkami lub tapetą to równie popularny pomysł na metamorfozę ścian w pomieszczeniach.

  • Przemeblowanie – po prostu zmiana układu mebli może równie mocno wpłynąć na klimat i energię pokoju, dlatego koniecznie warto rozważyć tę możliwość.

Będąc członkiem grup na FB lub innych forów, możesz być bombardowany inspiracjami na co dzień, a w konsekwencji będziesz miał większą motywację i morze pomysłów do wykorzystania. Rozważ realizację niewielkim metamorfozy Twojego wnętrza i zrób tyle, na ile pozwalają Ci możliwości!

Materiał Partnera