werandcountry.pl weranda.pl
  • Na zakupach

Sen w stogu siana: Hayka otworzyła showroom w Szczecinie

autor: Weranda Weekend

Kto by nie chciał spać w stogu siana w... domu? Hayka spełnia leniwe marzenia.

Czysta biel, drewniana sklejka i jasna podłoga: wnętrze showroomu jest tak proste, jak idea spania w sianie. – Projektowała je architekt wnętrz Ewa Kaźmierowska, część drewnianych mebli zrobił mój mąż, reszta jest dziełem polskich projektantów – mówi Gosia Dziembaj, twórczyni Hayki.

Kosmos w łóżku – nowatorska kolekcja pościeli

Hayka to pościele, które imitują stogi siana, słony czy leśny mech. Chcą w niej wypoczywać ludzie na całym świecie, wzory doceniają też fachowcy. W kwietniu „stóg słomy” został wyróżniony dwiema nagrodami w prestiżowym konkursie „European Product Design Award 2017”.

W najnowszej kolekcji króluje lato. –  Plaża to miejsce, które szczególnie dobrze nam się kojarzy – mówi Gosia Dziembaj. – Z wakacjami, błogim wypoczynkiem, relaksem. Wiadomo, że mieszkańcy większości państw na świecie nie mają okazji plażować przez cały rok, głównie ze względu na klimat. Dzięki naszemu nowemu kompletowi pościeli każdy w swoim domu będzie mógł plażować praktycznie bez ograniczeń, 365 dni w roku, nawet, gdy za oknem pada śnieg.

Drugi nowy wzór powstał we współpracy z firmą Tempur ze Stanów Zjednoczonych. Jest to pościel „kosmiczna”, ukazuje konstelacje widoczne na nocnym niebie północnej półkuli Ziemi. – Chyba każdy choć raz marzył o tym, żeby zasnąć pod gołym, rozgwieżdżonym niebem –  mówi Dziembaj. – Teraz, dzięki naszemu nowwej pościeli, można będzie spać między gwiazdami.

Polska marka: pościel stuprocentowo szczecińska

– Do tej pory nasze pościele były sprzedawane głównie w Internecie, ale bardzo chciałam, żeby w moim mieście, w Szczecinie, powstał taki salon, gdzie można wszystko obejrzeć, dotknąć – tłumaczy Gosia Dziembaj. – Wybrałam to miejsce, ponieważ chciałam być jak najbliżej miejsca produkcji. Wszystkie nasze pościele są szyte, na miejscu, w Selsinie. Jesteśmy więc stuprocentowo szczecińscy.

Kontakt

Hayka
Szczecin
ul. św. Ducha 2a
www.hayka.eu
Showroom czynny:
pn.-pt.
11:00-17:00

Zostań z nami

Bądź na bieżąco