werandcountry.pl weranda.pl
 • Dolny i Górny Śląsk

Pałac Kamieniec

autor: Weranda Weekend

Miejsce przepełnione historią

Z zabytkowego domu roztacza się malowniczy widok na zimowe krajobrazy Kotliny Kłodzkiej. Czas płynie tu wolniej, a najważniejsze są gościnność oraz kontakt z historią i naturą.

Pałac Kamieniec
Pałac Kamieniec pokoje

Pałac – to brzmi dumnie. Od razu budzi skojarzenia z celebrą i złotymi klamkami. W tym przypadku niesłusznie. Bo choć kiedyś pałac należał do baronów, to ci traktowali go raczej jako przytulny dom. Wiele lat później, po długim czasie opuszczenia i zapomnienia, pałac znaleźli nowi właściciele, którzy kontynuują tę swobodę i domową przytulność. 

Odpoczywa się tu bez gorsetów i sztywnej etykiety. Pokoje w stonowanych szarościach i beżach z widokami na ogród i góry są przestronne oraz wygodne.

We wnętrzach panuje lekki i elegancki styl gustawiański.

Wolny czas można spędzać leniwie w salonie/kawiarni, gdzie kuszą ciasta i desery własnego wyrobu, aromatyczne herbaty, napar z imbiru czy pyszny grzaniec, w saunie albo bibliotece, gdzie książkom towarzyszą szachy. Dla aktywnych w okolicy są dwie stacje narciarskie – Czarna Góra i Zieleniec. W pobliżu można też odwiedzić wiekowe pałace i zabytkowe uzdrowiska.

pałac kamieniec

Na obiad warto jednak wrócić do pałacu, bo serwuje pyszne, tradycyjne dania we współczesnej odsłonie. Na śniadanie zjecie jajecznicę, omlety i chrupiący chleb z domowymi konfiturami. Na obiad i kolację – zupę i drugie danie, np. pieczoną kaczkę z kiszonymi warzywami z własnego ogrodu, dzika lub pyszne policzki wołowe.

Tutejszy ogród jest naprawdę zjawiskowy – odtworzony na podstawie pamiętnika baronowej. Z tarasu roztacza się jeden z piękniejszych widoków w Kotlinie Kłodzkiej – na pola, lasy i okoliczne, łagodnie falujące pasma górskie. Od czasu do czasu przebiegnie nawet stado saren.

 • Pałac Kamieniec hotel
 • Pałac Kamieniec
 • Pałac Kamieniec śniadanie
 • Pałac Kamieniec

Udogodnienia

 • Idealny
  dla par
 • Wśród
  natury
 • Pałacowa
  kuchnia
 • Sauna
  sucha

Kontakt

Pałac Kamieniec
Kamieniec 47
Kłodzko 57-300
woj. dolnośląskie
tel. 74 869 20 45
recepcja@palackamieniec.pl
palackamieniec.pl
CENY
od 329 do 579 zł za pokój
liczba pokoi: 10

Zostań z nami

Bądź na bieżąco