Łódź Design Festival 2016

Łódź Design Festival 2016
W górę
W dół
Łódź Design Festival to już tradycja – od 2007 roku, zawsze w październiku, Łódź staje się stolicą polskiego designu.

Na imprezę zjeżdżają się najważniejsi projektanci, producenci i dystrybutorzy z branży. W ramach wystaw prezentowane są premiery i klasyki światowego wzornictwa, a w trakcie spotkań, wykładów i warsztatów (także dla dzieci!) swoimi doświadczeniami dzielą się eksperci z Polski i zagranicy. Obok prezentacji uznanych marek pokazywane są inspirujące i odważne debiuty młodych twórców.

10. jubileuszowa edycja ŁDF rozpoczyna się 13 października i potrwa do 23. Kilkanaście festiwalowych dni wypełnionych będzie wydarzeniami poświęconymi architekturze, projektowaniu 2D i 3D, nowym technologiom, tożsamości marek i produktów. Swoimi doświadczeniami podczas różnego rodzaju prezentacji podzieli się przeszło 50 ekspertów reprezentujących takie marki jak np.: Ceramika Paradyż, Audi, IKEA czy Disney.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest Tożsamość. Victor Papanek w książce „Design dla realnego świata” pisał: „Projektowanie to najpotężniejsze znane dotąd narzędzie kształtowania przez człowieka własnych wytworów i środowiska, a co za tym idzie samego siebie”.

"Zainspirowani tą myślą, wspólnie z zaproszonymi projektantami i kuratorami, zastanowimy się, jak poprzez design manifestuje się tożsamość twórców i odbiorców. Poszukamy też odpowiedzi na pytanie, co kształtuje tożsamość miejsc w których żyjemy, a w bloku biznesowym rozmawiać będziemy o tym, jakie cechy definiują dobrze zaprojektowane przedmioty" (Michał Piernikowski, dyrektor ŁDF).

Dziesiąta edycja festiwalu jest dla nas okazją do refleksji nad rolą, jaką przedmioty, którymi się otaczamy, pełnią w naszym życiu. Jak pisał Deyan Sudjic w „Języku rzeczy”: „Nasze związki z tym, co posiadamy, nigdy nie są proste. To skomplikowana mieszanka przemyślności i niewinności. Przedmioty nie są w żadnym razie niewinne (…). I właśnie dlatego są zbyt interesujące, by o nich nie mówić”. Łódź Design Festival 
13-23 października, Łódź 

Więcej info:
www.lodzdesign.com 
www.facebook.com/Lodz.Design/ 
 

Zobacz także

 • Łódż, design, wydarzenia, wydarzenia w Łodzi

  Łódź Design Festival

  Największe w Polsce wydarzenie poświęcone designowi, ściągające projektantów oraz publiczność z całego świata, a także dziesiątki wydarzeń - 8 października rusza Łódź Design Festival. zobacz więcej »
 • Łódź, wydarzenia w Łodzi, festiwale, food trucki, street food

  Łódź Street Food Festival

  Debiutujący w 2014 r. roku Łódź Street Food Festival, wielkie święto soczystych hamburgerów i restauracji na kółkach, powraca 24 stycznia 2016. Na Piotrkowskiej pojawią się najlepsze food trucki z całej Polski. zobacz więcej »
 • Light Move Festival, Festiwal Światła, festiwale, Łódź

  Light Move Festival w Łodzi

  W październikowy weekend (09. – 11.10) zobaczymy Łódź w nowym świetle. I to dosłownie, rusza Light Move Festival, niezwykły festiwal światła. zobacz więcej »

© Wydawnictwo TE-JOT

 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K.
 • ul. Malczewskiego 19, 02-612 Warszawa
 • tel. 22 854 14 65, fax: 22 854 14 69

Redakcja magazynu

 • 02-612 Warszawa, ul. Malczewskiego 19
 • tel. 22 854 14 65, faks 22 854 14 69

Reklama

 • Product manager kom. 602 686 604
 • Beata Łapińska tel. 22 854 14 32

LOGO Weranda weekend

Redakcja internetowa

 • e-weranda@weranda.pl
Wczytywanie danych...
Youtube
Pinterest