Zoom Natury w Janowie Lubelskim

Zoom Natury. Układ parku zaprojektowano promieniście, dzięki czemu do każdego miejsca z łatwością trafimy.
W górę
W dół

Niezwykły park edukacyjny w Janowie Lubelskim odkrywa tajemnice przyrody. Tylko tutaj na życzenie usłyszymy wilka w czasie pogoni za zającem i podejrzymy mimozę wstydliwą.

Wszystko tutaj kręci się wokół przyrody i ekologii. Można oglądać, podglądać, dotykać i wąchać.

W czterech budynkach laboratoriach podzielonych tematycznie zobaczymy m.in. zwierzęta egzotyczne – węże boa, agamy błotne, małe różowe smoki aksolotle, ryby oceaniczne, ale też te bardziej swojskie – podejrzymy życie mrówek, dżdżownic i chrząszczy drewnojadów. Z bliska poznamy życie lasu – eksperymentalna instalacja na liściu odkrywa proces fotosyntezy, powdychamy najciekawsze leśne zapachy i poznamy odgłosy jelenia na rykowisku, dzika razem z rodziną i głuszca zalecającego się do samicy.

Las to także awifauna, czyli ptaki – z bliska zobaczymy te żyjące w okolicy i sprawdzimy, jak to jest latać – za pomocą własnych rąk wprawimy w ruch skrzydła mechanicznego ptaka. Poznamy też tajniki atmosfery i zmian pogody, dowiemy się, jak działa elektrownia wodna, jaką energię ma nasze ciało, na czym polega recykling.

reklama


Aranżacja ostatniego laboratorium nawiązuje do ekologii: ściany są z odpadów, mozaika z odzyskanego szkła, instalacje elektryczne zaprojektowano z puszek, butelek i kartonów.

Dach głównego budynku został wykorzystany jako punkt widokowy i miejsce wypoczynku, z którego można podglądać otoczenie, ale też beztrosko popatrzeć w niebo.

Wrażeń dostarcza również okolica – wody Zalewu Janowskiego i dwa kąpieliska z piaszczystą plażą, jedenastometrowa edukacyjna wieża widokowa, siłownia i bulodrom, ogromny park linowy, park wodny, plac zabaw, ścieżki rowerowe... Wszystko otoczone przyrodą janowskich lasów, które odtąd nie będą miały przed nami tajemnic.  

ZOOM NATURY
Janów Lubelski
ul. Świerdzowa 41
godz. otwarcia:
pon. - pt. 11 - 17, sob. - ndz. 10 - 18
zoomnatury.pl 


zdjęcia: Nizio Design International, Wojciech Kornet/Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego  

Zobacz także

© Wydawnictwo TE-JOT

  • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K.
  • ul. Malczewskiego 19, 02-612 Warszawa
  • tel. 22 854 14 65, fax: 22 854 14 69

Redakcja magazynu

  • 02-612 Warszawa, ul. Malczewskiego 19
  • tel. 22 854 14 65, faks 22 854 14 69

Reklama

  • Product manager kom. 602 686 604
  • Beata Łapińska tel. 22 854 14 32

LOGO Weranda weekend

Redakcja internetowa

  • e-weranda@weranda.pl
Wczytywanie danych...
Youtube
Pinterest