Miejskie boho

Natasha Dziewit Zdjęcia: Fot. LIUBOV GOROBIUK, Wiktor Franko
W górę
W dół
Ubrania Natashy Dziewit mają w sobie hipisowską swobodę i wielkomiejski szyk. Takie jest też jej atelier w Alejach Ujazdowskich w Warszawie.

Obszerne, luźne kroje dają wolność interpretacji – ubrania można upinać, związywać, drapować w zależności od nastroju i potrzeb. Mięsiste tkaniny na przykład płaszczy przypominają nieco orientalne kilimy i pledy. Natasha sprowadza je z włoskich fabryk, to końcówki belek z regularnej produkcji dużych, znanych projektantów, np. Giorgia Armaniego. Dlatego jej projekty są unikatowe, każdego modelu powstaje zaledwie kilka sztuk (nie więcej niż trzydzieści), w zależności od tego, ile ma materiału.

Surowe, nieoczywiste wykończenie to jej znak rozpoznawczy, ma działać na naszą wyobraźnię, dodawać lekkości. W modzie lubi niedopowiedzenia, tak jak w filmie, którym często się inspiruje. Ceni wielu światowych reżyserów, w nowym atelier towarzyszy jej akurat namalowany na płótnie Woody Allen, którego zastała tu po przeprowadzce.
Miejsce jest przedłużeniem stylu samej Natashy i jej modowych projektów. Na podłodze leżą ciemne, ozdobne dywany, fotele i kanapa są obite mięsistymi atłasami, pachnie kadzidłową nutą.

Na wieszakach wiszą ostatnie sztuki poprzednich serii i nowe modele. Myślą przewodnią aktualnej kolekcji jest „lucky nine”, czyli szczęśliwa dziewiątka. Obok wzorzystych płaszczy, bluz z kapturem, krótkich kurtek z grubych tkanin, ponch wiszą zwiewne, delikatne koronkowe sukienki, bluzki i tuniki. Kto pierwszy, ten i szczęśliwy.

NATASHA DZIEWIT
Al. Ujazdowskie 16/46 Warszawa
www.natashadziewit.pl


TEKST: ANGELIKA ZDANKIEWICZ

Zobacz także

© Wydawnictwo TE-JOT

  • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K.
  • ul. Malczewskiego 19, 02-612 Warszawa
  • tel. 22 854 14 65, fax: 22 854 14 69

Redakcja magazynu

  • 02-612 Warszawa, ul. Malczewskiego 19
  • tel. 22 854 14 65, faks 22 854 14 69

Reklama

  • Product manager kom. 602 686 604
  • Beata Łapińska tel. 22 854 14 32

LOGO Weranda weekend

Redakcja internetowa

  • e-weranda@weranda.pl
Wczytywanie danych...
Youtube
Pinterest