Shopping w Warszawie – 5 sprawdzonych adresów

Gdzie na zakupy w Warszawie


Koniec globalnych marek. Śmierć masowej produkcji. Stop kiepskiej jakości. Nadchodzi nowy, lepszy świat mody. Nie wierzycie? To sprawdźcie 5 warszawskich butików. I przekonajcie się, że inny świat mody jest możliwy.

Just Paul

Ul. Mokotowska 61, godziny otwarcia: pon – pt: 11-19, sob: 11-16

Wybierając się na zakupy w Warszawie, zapomnij o wielkopowierzchniowych sklepach, zwykle nieciekawych sieciówkach i wszechobecnych tłumach. Tych ostatnich nie uświadczysz w niewielkich i klimatycznych butikach, które jak grzyby po deszczu wyrastają przy Mokotowskiej. To właśnie ta ulica w ciągu kilku lat wyrosła na modowe zagłębie i to przy niej mieści się butik Just Paul.

Just Paul
Zaglądamy do niego w poszukiwaniu ubrań, które łączyłyby luz, nonszalancję, lekką zadziorność i dyskretną elegancję, niestarzejących się w ciągu jednego sezonu i wykonanych z materiałów najlepszej jakości. I w butiku prowadzonym przez Justynę i Paulinę takie unikaty znajdujemy.


Ptasia 6 Polish Designers Concept Store

Ptasia 6, godziny otwarcia: pon – pt: 11 – 19, sob: 10 – 15

Najnowsza polska moda reprezentowana przez ponad 30 polskich marek (m.in. Karen Paul, Magda Hasiak, Szyjemy Sukienki, Kąkol, Polanka) – tak w dużym skrócie można podsumować wspólną inicjatywę Stowarzyszenia Polish Fashion Designers oraz grupy polskich projektantów, których kolekcje można było wcześniej zobaczyć w Internecie lub na targach modowych, a teraz – w rozległym concept store w centrum Warszawy, vis-á-vis Pałacu Lubomirskich.


W przestronnych wnętrzach, podzielonych na sekcje – z których każda dedykowana jest jednemu projektantowi, by ułatwić poruszanie się w tej modowej rzeczywistości – znajdziemy ponad 900 ubrań niemal na każdą okazję.


OFFszem OFFszem Concept Store


Puławska 126, godziny otwarcia: pon – pt: 11 – 19, sob: 11 – 16

– Chcemy być alternatywą dla osób znudzonych „sieciówkami”, które doceniają nietuzinkowość oraz oryginalność, dla których ważna jest jakość noszonych przez nich produktów – mówią Dorota i Dagmara, zafascynowane modą dziewczyny, które na kilkudziesięciu metrach powierzchni przy ulicy Puławskiej gromadzą kolekcje znakomitych polskich projektantów m.in. Rosa Bianca, Kasia Miciak, KokoWorld, MellowStreet, Samodobro, Kowo Warsaw.


Poza tym na półkach w OFFszem OFFszem znajdziemy sporo oryginalnej, ręcznie robionej biżuterii (Kokaya, Larimar, Dwukropek, Micraft) i akcesoriów. A przede wszystkim objawi się nam w całej krasie unikatowość. W czasach masowej produkcji – towar mocno deficytowy, tym bardziej cenne są takie miejsca jak butik przy Puławskiej.

BLIND CONCEPT STORE

Mokotowska 63, godziny otwarcia: pon – pt: 11 – 19, sob: 11 – 17

I znowu wracamy na ulicę Mokotowską, tym razem pod numer 63, gdzie zaglądamy do podwórka, w którym mieści się prawdziwa odzieżowa perełka. W Blind Concept Store znajdziemy bardzo różnorodny asortyment: od zabawnych koszulek, przez buty (słynne „meliski” Vivian Westwood), po eleganckie kolekcje skandynawskich ubrań By Malene Birger (w Polsce dostępne tylko w Blind Concept Store), HOPE; litewskich i pozostałych krajów nadbałtyckich jak D.EFECT (najpiękniejsze świetnej jakości płaszcze) czy ABOUT Baltic Underwear; niderlandzkich jak np. Zoe Karssen czy architektoniczne buty United Nude. I jeszcze ubrania oraz biżuteria naszych polskich projektantów: Anki Krystyniak, Kariny Królak, Natashy Dziewit i wielu, wielu innych.


Przy czym nie dajmy się zmylić nazwie – nic nie jest tu podane „na ślepo”, o co zadbała właścicielka butiku Magda Naumowicz, stylistka, przez wiele lat pracująca w świecie mody, wielka miłośniczka skandynawskiego minimalizmu, który zresztą zdominował wnętrza Blind Concept Store, za co jesteśmy jej wdzięczni. Podobnie jak i za zapach espresso, który towarzyszy zakupom w tym ciekawym miejscu.


Nowy Świat Concept Store

Nowy Świat 48, godziny otwarcia: pon – pt: 11 – 19, sob: 11 – 15

Jeśli uważasz, że Nowy Świat to ulica, po której poruszają się wyłącznie turyści, a „lokals” nie ma niej czego szukać, to udaj się pod numer 48, gdzie w podwórku mieści się butik. A w tym butiku ubrania, biżuteria i akcesoria ponad 30 polskich niezależnych projektantów, m.in.: Equilibre, MAKO, Rita Krzysiek, Lous, tressore, Melismee, Moelle, Sotho. Nasz concept store jest dla osób, które wyznają filozofię slow life. Dla tych, którzy zamiast globalnych sieciówek wybierają jedyne w swoim rodzaju lokalne produkty i świadomie dokonują zakupów” – to już idea, która przyświeca butikowi Nowy Świat Concept Store. W pełni się z nią zgadzamy i czym prędzej po zakupach udajemy się do połączonego z butikiem spa Butterfly Health & Beauty. Ten Nowy Świat wcale nie jest taki zły!


 
Tekst: E.P. Zdjęcia: materiały butików.

 
reklama

Zobacz także

© Wydawnictwo TE-JOT

  • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K.
  • ul. Malczewskiego 19, 02-612 Warszawa
  • tel. 22 854 14 65, fax: 22 854 14 69

Redakcja magazynu

  • 02-612 Warszawa, ul. Malczewskiego 19
  • tel. 22 854 14 65, faks 22 854 14 69

Reklama

  • Product manager kom. 602 686 604
  • Beata Łapińska tel. 22 854 14 32

LOGO Weranda weekend

Redakcja internetowa

  • e-weranda@weranda.pl
Wczytywanie danych...
Youtube
Pinterest